۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۳
کد خبر: 83249863
T T
۰ نفر
60 درصد سوانح جاده اي در نزديكي شهرها رخ مي دهد

قزوين - ايرنا - مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي قزوين گفت: براساس آمارهاي موجود 60 درصد سوانح جاده اي در محدوده 30 كيلومتري از شهرها به وقوع مي پيوندد.

افشين پيرنون روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا تصريح كرد: خستگي و خواب آلودگي، افزايش تعداد دسترسي ها به مسير اصلي، عجله و شتاب رانندگان در رسيدن به مقصد و يا خروج از شهر و تفكيك نشدن جريان ترافيك درون و برون شهري از جمله مهم ترين علت تصادف ها در محدوده هاي ياد شده است.
به گفته وي، تنوع زياد وسايل نقليه در حال تردد با سرعت هاي مختلف، افزايش ساخت و سازهاي غير اصولي در حاشيه راه ها، افزايش تعداد عابران پياده و عدم كاهش مناسب سرعت وسايل نقليه در حاشيه راه ها نيز از ديگر علت هاي وقوع تصادف در محدوده 30 كيلومتري شهرها گزارش شده است.
وي با اشاره به وضعيت جاده هاي استان طي سال هاي گذشته، تصريح كرد: براساس آمارهاي ثبت شده، طي سه سال گذشته 766 ميليون خودرو از سطح جاده هاي قزوين تردد داشته كه تردد 265 ميليون و 904 هزار خودرو آن در 11 ماه نخست امسال صورت گرفته است.
پيرنون سهم سوانح قزوين از سوانح در سطح كشور را چهار درصد اعلام كرد و ادامه داد: اين در حالي است كه تعداد تردد خودروها اين استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13.4 درصد افزايش داشته است.
اين مسئول حوزه راهداري اضافه كرد: با توجه به آغاز تعطيلات نوروزي به رانندگان و به خصوص سرنشينان خودروها توصيه مي شود تا ضمن احترام گذاشتن به قوانين راهنمايي و رانندگي، از هر گونه عجله و شتاب در رسيدن به مقصد خودداري كرده و سعي كنند تا جاده را نيز بخشي از سفر خود قرار دهند.
استان قزوين با داشتن 6 هزار و 677 كيلومتر راه شامل 217 كيلومتر آزادراه، 313 كيلومتر بزرگراه، 230 كيلومتر راه اصلي، 564 كيلومتر راه فرعي، 2 هزار و 337 كيلومتر راه روستايي آسفالته، 993 كيلومتر راه شوسه، يك هزار و 973 كيلومتر راه خاكي يكي از پرترافيك ترين نقاط جاده اي كشور را به خود اختصاص داده است.
8054*3013

سرخط اخبار استان‌ها