۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۳
کد خبر: 83249862
T T
۰ نفر
قصور دندانپزشك اراكی در پرونده روناك و امیرعلی تایید شد

اراك - ایرنا - دادستان نظام پزشكی اراك گفت: قصور دندانپزشك اراكی در 2 پرونده روناك و امیرعلی تایید و كیفرخواست برای آنها صادر شده است.

«علیرضا محمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یكی از پرونده ها مربوط به «روناك» سه ساله است كه بر اثر قصور این دندانپزشك در چندماه گذشته، جان خود را از دست داده و این پرونده با حساسیت ویژه یك تیم كارشناسی هفت نفره بررسی شد.
وی بیان كرد: قصور پزشك در این پرونده تایید و كیفر خواست آن صادر و به دادگاه بدوی ارجاع شده كه این دادگاه نیز در چند هفته اخیر پرونده را با كار كارشناسی رسیدگی و حكم بر محكومیت دندانپزشك صادر شده و رای آن به زودی به طرفین ابلاغ می شود و طرفین می توانند نسبت به این حكم اعتراض كنند.
دادستان نظام پزشكی اراك ادامه داد: پرونده دوم مربوط به «امیرعلی» كودك دیگر است كه در اثر قصور این پزشك مدتی را در كما بوده و دچار آسیب جدی شده است.
دكتر محمدی اظهار داشت: كارشناسی این پرونده نیز در دادسرا تمام شده و قصور پزشك تایید و كیفر خواست آن صادر اما هنوز دادگاه بدوی برای این پرونده صادر نشده است.
وی بیان كرد: در هر 2 پرونده قصور پزشك از سوی دادسرا اعلام و كیفر خواست صادر شده كه پرونده روناك در دادگاه بدوی تایید شده و محكومیت برای پزشك صادر شده اما تایید دادگاه پرونده دوم اعلام نشده است.
دادستان نظام پزشكی اراك افزود: محكومیت دندانپزشك اراك محرومیت از كار اعلام شده اما چون هنوز به امضای همه نرسیده نمی توان این محكومیت را اعلام كرد و حكمی كه در این دادگاه داده شود قابل تجدید نظر است.
قصور یك بانوی دندانپزشك اراكی امسال روناك را در آستانه تولد سه سالگی به دست مرگ سپرد و در بهمن ماه امسال نیز امیرعلی را به كما برد.
3005/3075