دستگاهها نسبت به سهم خود در تصادفات بايد پاسخگو باشند

ساري - ايرنا - معاون سياسي ، اجتماعي و امنيتي استاندار مازندران با اشاره به اينكه به ازاي هر تصادف متجر به فوت، سهم دستگاه ها در وقوع تصادف تحليل مي شود، تاكيد كرد: هر دستگاه به اندازه سهم خود در وقوع تصادف بايد پاسخگو باشد و در اين زمينه جدي هستيم.

حسين حسن نژاد روز چهارشنبه در جلسه ستاد اجرايي تسهيلات صفر نوروزي مازندران گفت: با وجود شرايط جوي مازندران و وقوع سيل و رانش و ريزش برخي مسيرهاي ورودي، بار ورودي مسيرهاي استان، رشد قابل توجه دارد كه نشان از افزايش ميزان مسافران براي نوروز 98 مي دهد.
وي با تاكيد بر افزايش ميزان هماهنگي در ستاد اجرايي خدمات سفر نوروزي ، افزود: نه تنها بايد تدابير لازم در مدت سفر براي همه اتخاذ شود، بلكه تصميم گيري هاي ستاد نيز بايد چند وجهي و انعطاف پذير باشد تا در مواقع ضروري در كوتاه ترين زمان بهترين و سريع ترين خدمات ارائه شود.
معاون استاندار مازندران با بيان اينكه بخشي از سفر براي ايجاد نشاط است، ادامه داد: آثار مخرب اجتماعي تصادف در خانواده فرد، غير قابل محاسبه است و اگر سهم دستگاه ها در كاهش تصادفات ارزيابي نشود نمي توانيم احساس مسئوليت دستگاه ها را سامان دهي كنيم تا به كاهش تصادف منجر شود.
حسن نژاد با بيان اينكه در حوزه جاده ها، فرماندهي عمليات بر عهده پليس است، گفت: در اين زمينه با كسي تعارف نداريم و متخلفين برابر قانون مجازات شده و پادرمياني كسي نيز قابل قبول نيست.
وي با اشاره به اينكه ايجاد نشاط براي ما بسيار اهميت دارد، اظهار كرد: از اين مهمتر حفظ جان مردم است و در اين زمينه مسئولان مرتبط بايد پاسخگو باشند.
او با بيان اينكه نرخ تردد در مازندران بسيار بالا است، ادامه داد: تحرك جمعيتي شهري در مازندران هم درصد بالايي دارد و تجميع اين 2 تحرك در كنار هم، وضعيت پيچيده و سنگيني ايجاد مي كند و نظم ترافيكي از مهمترين كارهايي است كه بايد انجام شود.
معاون سياسي استاندار مازندران با اشاره به اينكه تامين ارزاق عمومي از ديگر موارد مهم استان است، افزود: اگرچه از محل حضور گردشگران در غرب استان، درآمد به دست مي آيد اما بخشي از هزينه هاي مردم اين منطقه هم بالا مي رود.
حسن نژاد گفت: از كارهاي مهم در حوزه شهرستان، اعلام نياز براي توزيع ذخاير احتياطي است و بدون هماهنگي ستاد سفر، اين كار انجام نشود.
وي با اشاره به تدبير استاندار مازندران مبني بر مازندران پاك، افزود: ستاد سفر بايد اين تدبير را جهت دهي كند و در سراسر استان به عنوان يك هدف و برنامه اي جدي پيگيري شودو به صورت مستمر نيز گزارش داده شود.
حسن نژادبا بيان اينكه در ايام عيد به دنبال ايجاد نشاط اجتماعي هستيم و برنامه هاي خوبي در اين زمينه طراحي شده است، تصريح كرد: بايد كمك كنيم اين برنامه ها محقق شود و فضاي بهتري براي گردشگران ايجاد شود.
9919/1899

سرخط اخبار استان‌ها