قصور دندانپزشك اراكي در پرونده روناك و اميرعلي تاييد شد

اراك - ايرنا - دادستان نظام پزشكي اراك گفت: قصور دندانپزشك اراكي در 2 پرونده روناك و اميرعلي تاييد و كيفرخواست براي آنها صادر شده است.

دكتر «عليرضا محمدي» روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: يكي از پرونده ها مربوط به «روناك» سه ساله است كه بر اثر قصور اين دندانپزشك در چندماه گذشته، جان خود را از دست داده و اين پرونده با حساسيت ويژه يك تيم كارشناسي هفت نفره بررسي شد.
وي بيان كرد: قصور پزشك در اين پرونده تاييد و كيفر خواست آن صادر و به دادگاه بدوي ارجاع شده كه اين دادگاه نيز در چند هفته اخير پرونده را با كار كارشناسي رسيدگي و حكم بر محكوميت دندانپزشك صادر شده و راي آن به زودي به طرفين ابلاغ مي شود و طرفين مي توانند نسبت به اين حكم اعتراض كنند.
دادستان نظام پزشكي اراك ادامه داد: پرونده دوم مربوط به «اميرعلي» كودك ديگر است كه در اثر قصور اين پزشك مدتي را در كما بوده و دچار آسيب جدي شده است.
دكتر محمدي اظهار داشت: كارشناسي اين پرونده نيز در دادسرا تمام شده و قصور پزشك تاييد و كيفر خواست آن صادر اما هنوز دادگاه بدوي براي اين پرونده صادر نشده است.
وي بيان كرد: در هر 2 پرونده قصور پزشك از سوي دادسرا اعلام و كيفر خواست صادر شده كه پرونده روناك در دادگاه بدوي تاييد شده و محكوميت براي پزشك صادر شده اما تاييد دادگاه پرونده دوم اعلام نشده است.
دادستان نظام پزشكي اراك افزود: محكوميت دندانپزشك اراك محروميت از كار اعلام شده اما چون هنوز به امضاي همه نرسيده نمي توان اين محكوميت را اعلام كرد و حكمي كه در اين دادگاه داده شود قابل تجديد نظر است.
قصور يك بانوي دندانپزشك اراكي امسال روناك را در آستانه تولد سه سالگي به دست مرگ سپرد و در بهمن ماه امسال نيز اميرعلي را به كما برد.
3005/3075

سرخط اخبار استان‌ها