۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۱۵
کد خبر: 83249851
T T
۰ نفر
قزوين در سالروز ميلاد مولود كعبه غرق در شادي است

قزوين - ايرنا - قزوين در سالروز ميلاد با سعادت مولي الموحدين حضرت امام علي (ع) غرق در شادي و سرور است.

به گزارش ايرنا، جشن هاي سالروز ميلاد فرخنده اميرالمومنين (ع) كه از ديشب در قزوين و ديگر شهرهاي اين استان آغاز شده است، امروز نيز در بسياري از بقاع متبركه بويژه آستان مبارك امامزاده حسين ابن علي موسي الرضا و چهارانبياء و همچنين مساجد و حسينيه ها به صورت خودجوش توسط اقشار مختلف مردم ادامه يافت و در حال برگزاري است.
وعاظ و سخنرانان مذهبي در اين برنامه ها به تشريح ويژگي ها و سجاياي اخلاقي امام علي (ع) و سيره آن حضرت پرداختند.
مولودي خواني از ديگر برنامه جشن هاي ميلاد امام علي (ع) در قزوين بود.
جمعي از شهروندان قزويني نيز به مناسبت سالروز ولادت اولين ستاره تابناك آسمان امامت و ولايت حضرت علي (ع) معابر عمومي و سر در منازل و مغازه هاي خود را چراغاني كرده اند و بعضي نيز با شيريني و شكلات از شهروندان پذيرايي و اين مناسبت را به يكديگر تبريك گفتند.
گل فروشي ها و قنادي ها در قزوين و ديگر شهرهاي استان نيز امروز و ديروز روز پررونقي را سپري كردند و مملو از شهرونداني بودند كه براي تبريك روز پدر و مرد براي تهيه گل و شيريني به اين اماكن مراجعه كرده بودند.
همچنين بسياري از كساني كه پدران آنها به درود حيات گفته اند، با حضور بر سر مزار آنان ياد و خاطر پدراتشان را گرامي داشتند.
به مناسبت اين ميلاد فرخنده همچنين جمعي از زوج هاي قزويني، زندگي مشترك خود را آغاز كردند.
امام علي بن ابي طالب در 13 رجب سال 30 عام الفيل مصادف با 23 سال پيش از هجرت نبوي در مكه و در خانه كعبه معظمه ديده به جهان گشودند.
3013

سرخط اخبار استان‌ها