مساجد نیوزیلند روز جمعه به روی همه باز می شود

تهران - ایرنا- منابع خبری مطلع در نیوزیلند اعلام كردند كه همه مساجد شهر اوكلند پایتخت این كشور پس از بسته شدن به سبب حملات تروریستی اخیر، روز جمعه آتی به روی پیروان همه ادیان گشوده می شود.

پایگاه خبری رادیو ملی نیوزیلند روز چهارشنبه اعلام كرد كه مسلمانان نیوزیلند همه مساجد شهر اوكلند روز جمعه به روی پیروان همه ادیان باز می شود تا بتوانند با حضور یافتن در آن با قربانیان كشتارهای اخیر در دو مسجد نور و لینوود، ابراز همدردی و همبستگی كنند.
به گزارش روزنامه القدس العربی به نقل از این پایگاه، هنوز برخی از ساكنان محلی برای گذاشتن گل به منظور همبستگی با قربانیان حادثه تروریستی در این كشور، به مساجد می روند.
نمازگزاران مسلمان روزجمعه گذشته درجریان برگزاری نمازجمعه در دو مسجد 'نور' و 'لینوود' شهر كرایست‌ چرچ نیوزیلند مورد حمله تروریستی مسلحانه قرار گرفتند كه طی آنها 50 نفر كشته و دهها نفر نیز زخمی شدند.
متهم اصلی این حمله 'برنتون هریسون تَرنت' 28ساله اهل استرالیا معرفی شده است كه پیشتر بارها درصفحات مجازی خود از حضور مهاجران مسلمان در 'سرزمین های اروپایی' ابراز خشم كرده بود.
در همین حال، 'جیسیندا آردرن' نخست وزیر نیوزیلند امروز چهارشنبه همزمان با برگزاری مراسم خاكسپاری تعدادی از پیكرهای قربانیان فاجعه تروریستی جمعه سیاه بار دیگر با خانواده های این قربانیان ابراز همدردی كرد و گفت : مردم ما می خواهند حمایت از مسلمانان را با عشق نشان دهند.
وی كه برای دومین بار در هفته جاری پس از وقوع حادثه تروریستی به كرایست چرچ آمده است، به احترام و یادبود قربانیان این حادثه خواست كه صدای اذان پخش شود و همه جا دو دقیقه در سكوت فرو رود.
پیكرهای نخستین گروه از قربانیان فاجعه تروریستی نیوزیلند امروز چهارشنبه با حضور صدها نفر از مسلمانان نیوزیلند و استرالیا و مردم این كشور در گورستان شهر كرایست چرچ به خاك سپرده شد.
خاورم**9329**1663**