۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۵۳
کد خبر: 83249828
T T
۰ نفر
باران شدید 400 میلیارد ریال خسارت به كشتزارهای گنبدكاووس زد

گنبدكاووس - ایرنا - معاون رییس سازمان جهادكشاورزی گلستان و مدیر جهادكشاورزی گنبدكاووس گفت كه برآورد اولیه خسارت بارش شدید باران دو روز گذشته در سطح 32 هزار از كشتزارهای این شهرستان، 400 میلیارد ریال است.

غلامعلی نورا روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیشتر سطح خسارت باران به كشتزارهای واقع در حاشیه رودخانه ها و دهستان 'باغلی مرامه' واقع در بخش مركزی بوده و كشتزارها آسیب دیده شامل گندم، كلزا و جو است.
وی ا افزود: علاوه بر این، خسارت به 20 كیلومتر جاده بین مزارع، تلف شدن جوجه های در حال پرورش یك واحد مرغداری، آسیب دیدن دو واحد گلخانه تولید سبزی و صیفی، خسارت به فضای تولید نهال در سطح 30 هكتار و زیر آب رفتن چهار ایستگاه پمپاژ هم گزارش شده است.
معاون رییس سازمان جهادكشاورزی گلستان گفت: اكنون كارشناسان كشاورزی این مدیریت و پنج مركز تابعه با حضور در محل در حال آماربرداری دقیق از سطح كشتزارها و مزارع، واحدهای مرغداری و دامداری خسارت دیده هستند.
بارش شدید باران در دو روز گذشته علاوه بر آبگرفتكی مزارع كشاورزی، باعث طغیان رودخانه های منطقه از جمله گرگان رود و چهل چای و نرماب و سرریز شدن سد گلستان شد.
در دو روز گذشته مقدار بارندگی در مناطق مختلف شرق گلستان از 219 میلی متر در مینودشت تا 79.3 میلی متر در اینچه برون توسط ایستگاه های باران سنجی هواشناسی، ثبت شده است.
6204/1860

سرخط اخبار جامعه