۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۵۱
کد خبر: 83249825
T T
۰ نفر
لباس پليس جيرفت به دوربين مجهز شد

جيرفت - ايرنا - فرمانده انتظامي شهرستان جيرفت از مجهز شدن لباس پليس اين شهرستان به دوربين خبر داد.

سرهنگ رضا محمدرضايي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با اين امكانات ثبت وقايع، رعايت حقوق شهروندي و برخورد مأموران با مجرمان به صورت آنلاين ثبت و ضبط مي‌ شود.
وي ادامه داد: با نصب دوربين از رخدادهايي كه حين اجراي مأموريت صورت گرفته مستندسازي مي شود كه اين اقدام سند محكمي براي قضاوت، تحقق عدالت و ابزاري براي نظارت بر رفتار پليس در مسير حفظ حقوق شهروندي است.
فرمانده انتظامي جيرفت با بيان اينكه پليس شهرستان در ماموريت هاي چهارشنبه سوري امسال با لباس دوربين دار در صحنه ها حاضر شد گفت: اگر دوربين روي لباس كاركنان باشد در ماموريت‌ها و صحنه هاي برخورد با اخلال گران نظم، محيط اطراف مامور توسط دوربين، پايش شده و امكان ضبط تصاوير براي شناسايي همه عاملان فراهم و اين اتفاق، پليس را در رسيدگي به موضوع و برخورد قاطع با برهم زنندگان آرامش عمومي جامعه كمك مي‌كند.
سرهنگ محمدرضايي به شعار نوروزي، نشاط بهاري، نظم و قانون مداري اشاره كرد و گفت: آرامش و نشاط خاستگاه همگان است لذا با رعايت نظم و قانونمندي و مشاركت و همكاري با پليس و دستگاه هاي امنيت آفرين، بهاري پر نشاط توام با آرامش خواهيم داشت.
در ميان لوازم و تجهيزات پليسي، دوربين پوشيدني كه به اختصار BWV ناميده مي‌شود يك وسيله ديجيتال قابل حمل براي ضبط ويدئو و صداست كه قابليت عكس‌برداري نيز دارد.
شهرستان جيرفت با 308 هزار نفر جمعيت از پنج بخش مركزي، اسماعيلي، ساردوئيه، جبالبارز و اسفندقه تشكيل شده و در فاصله 230 كيلومتري جنوب كرمان واقع است.
7450/7429/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها