۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۱۷
کد خبر: 83249804
T T
۰ نفر
سیل در گلستان جان دو نفر را گرفت

گرگان - ایرنا - وقوع سیلاب و تخریب چند ساختمان در شرق استان گلستان دو كشته و چند مصدوم بر جای گذاشت.

مجتبی جمالی مدیركل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان امروز چهارشنبه در گفتگوی كوتاه تلفنی با خبرنگار ایرنا ضمن تایید این خبر جزییات بیشتر را به فرصت مناسب تری و پس از رسیدگی به اوضاع سیل زدگان موكول كرد.
در همین پیوند سرپرست مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی گلستان گفت: سیلاب باعث ریزش یك ساختمان در منطقه دوزین شهرستان مینودشت شد كه بر اثر آن پدر و دو عضو یك خانواده در زیر آوار گرفتار شدند.
علیرضا كمال غریبی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا رسیدن نیروهای امداد و نجات و فراهم كردن مسیر دسترسی به افراد گرفتار یك كودك پنج ساله این خانواده در زیر آوار جان خود را از دست داد.
وی بیان كرد: پدر و عضو دیگر خانواده توسط نیروهای هلال احمر و فوریتهای پزشكی به نزدیكترین مركز درمانی در مینودشت منتقل شدند.
وی اظهار داشت: یك كودك دیگر نیز بر اثر ریزش ساختمان ناشی از سیلاب در شهرستان كلاله جان باخت.
سرپرست مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی گلستان همچنین گفت: سه مادر باردار در روستاهای توابع شهرستان های آزادشهر و مراوه تپه كه در پشت برف و ریزش كوه گرفتار شده بودند؛ با تلاش ماموران امدادی نجات یافته و فرزندان خود را نیز در سلامت به دنیا آوردند.
به گزارش ایرنا در زمان حاضر سیلاب در شرق گلستان فروكش كرده اما طغیان رودخانه و جریان آب به سمت شهرستانهای شمال غربی استان و بوِیژه آق قلا در حركت است و همچنان تهدید محسوب می شود.
طی دو روز گذشته در برخی نقاط استان گلستان افزون بر 200 میلی متر باران و در مناطق كوهستانی تا یك متر برف باریده است.
3014/2729