۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۱۴
کد خبر: 83249798
T T
۰ نفر
سيل در گلستان جان دو نفر را گرفت

گرگان - ايرنا - وقوع سيلاب و تخريب چند ساختمان در شرق استان گلستان دو كشته و چند مصدوم بر جاي گذاشت.

مجتبي جمالي مديركل دفتر مديريت بحران استانداري گلستان امروز چهارشنبه در گفتگوي كوتاه تلفني با خبرنگار ايرنا ضمن تاييد اين خبر جزييات بيشتر را به فرصت مناسب تري و پس از رسيدگي به اوضاع سيل زدگان موكول كرد.
در همين پيوند سرپرست مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي گلستان گفت: سيلاب باعث ريزش يك ساختمان در منطقه دوزين شهرستان مينودشت شد كه بر اثر آن پدر و دو عضو يك خانواده در زير آوار گرفتار شدند.
عليرضا كمال غريبي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: تا رسيدن نيروهاي امداد و نجات و فراهم كردن مسير دسترسي به افراد گرفتار يك كودك پنج ساله اين خانواده در زير آوار جان خود را از دست داد.
وي بيان كرد: پدر و عضو ديگر خانواده توسط نيروهاي هلال احمر و فوريتهاي پزشكي به نزديكترين مركز درماني در مينودشت منتقل شدند.
وي اظهار داشت: يك كودك ديگر نيز بر اثر ريزش ساختمان ناشي از سيلاب در شهرستان كلاله جان باخت.
سرپرست مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي گلستان همچنين گفت: سه مادر باردار در روستاهاي توابع شهرستان هاي آزادشهر و مراوه تپه كه در پشت برف و ريزش كوه گرفتار شده بودند؛ با تلاش ماموران امدادي نجات يافته و فرزندان خود را نيز در سلامت به دنيا آوردند.
به گزارش ايرنا در زمان حاضر سيلاب در شرق گلستان فروكش كرده اما طغيان رودخانه و جريان آب به سمت شهرستانهاي شمال غربي استان و بوِيژه آق قلا در حركت است و همچنان تهديد محسوب مي شود.
3014/2729

سرخط اخبار استان‌ها