۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۱۲
کد خبر: 83249796
T T
۰ نفر
سیلاب به 50 روستای شهرستان گنبدكاووس خسارت زد

گنبدكاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدكاووس از خسارت سیلاب ناشی از بارش های 48 ساعت گذشته به 50 روستای این شهرستان واقع در شرق گلستان خبر داد.

عبدالقدیر كریمی روز چهارشنبه در تشریح وضعیت شهرستان گنبدكاووس پس از بارش های اخیر در جمع خبرنگاران گفت: در 48 ساعت گذشته به دلیل بارش های سنگینی كه در منطقه شهرستان گنبدكاووس واقع شد، با یك سیلاب جدی روبرو شدیم كه حدود 50 روستا آسیب دیدند و 25 درصد از شهر گنبد نیز بین 1 تا یك و نیم متر آبگرفتگی داشت.
وی به ثبات نسبی وضعیت از صبح روز چهارشنبه اشاره كرد و گفت: تا شب گذشته نگرانی جدی در مورد آب های سرریز سد گلستان و جاری شدن آن از طریق رودخانه گرگانرود به سمت گنبدكاووس وجود داشت كه این نگرانی از صبح امروز كاهش یافته است.
وی در خصوص وضعیت حادثه دیدگان سیل این شهرستان نیز گفت: اسكان و امداد رسانی آسیب دیدگان از سیلاب، از دیروز آغاز شده است و تعداد قابل توجهی از مدارس ،مساجد و سالن های ورزشی شهر به این موضوع اختصاص یافته اند.
كریمی خاطرنشان كرد: با مدیریت خوبی كه در حوزه سیلاب صورت پذیرفت، خوشبختانه تاكنون هیچ مورد مفقودی و یا فوتی گزارش نشده است.
فرماندار ویژه گنبدكاووس با اشاره به بیمه بودن حدود 26 هزار باب منزل مسكونی و 6 هزار مركز تجاری و مغازه در گنبدكاووس، گفت: آسیب دیدگان از این ناحیه می توانند با مراجعه به ستادی كه در شهرداری مستقر شده تا سقف 160 میلیون ریال با انجام مراحل كارشناسی و تایید بیمه از مزایای آن استفاده كنند.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران در دو روز گذشته و سرریز آب سدهای بوستان و گلستان در مناطق بالادست گنبدكاووس باعث پرآبی رودخانه گرگانرود، در معرض خطر سیل قرار گرفتن و ایجاد خسارت هایی در شهر گنبدكاووس و روستاهای پایین دست این سد در شرق گلستان شده است.
9433/1860