چالدران سردترين شهر آذربايجان غربي در شبانه روز گذشته بود

مهاباد - ايرنا - رييس اداره هواشناسي مهاباد گفت: چالدران با دماي منفي 9 درجه سانتيگراد سردترين شهر آذربايجان غربي در شبانه روز گذشته بود.

اردلان محمدپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: با ضعيف شدن سامانه بارشي از بامداد امروز روند كاهش نسبي دما در بيشتر مناطق آذربايجان غربي شروع شده است و دماي هواي استان به طور ميانگين بين پنج تا هفت درجه سانتي گراد كاهش خواهد يافت.
وي با بيان اينكه اين سامانه امروز از منطقه آذربايجان غربي خارج شده است، بيان كرد: پس از چالدران شهرهاي اشنويه، سلماس و پيرانشهر به ترتيب با منفي 6، منفي چهار و منفي سه درجه سانتي گراد سردترين شهرهاي استان در شبانه روز گذشته بود.
محمدپور اضافه كرد: در همين مدت دماي هواي اروميه بين منفي سه و مثبت 6 درجه سانتيگراد و دماي هواي مهاباد نيز بين صفر و 6 درجه سانتيگرا در نوسان بود.
رييس اداره هواشناسي مهاباد گفت: در 24 ساعت گذشته نيز پيرانشهر با 20 ميلي متر، نقده با 15.4 ميلي متر، شاهين دژ با 11.7 ميلي متر و مهاباد با 10.7 ميلي متر بيشترين بارندگي را در سطح استان داشت.
وي يادآور شد: آسمان آذربايجان غربي براي امروز و فردا جوي آرام را شاهد خواهد بود و هواي پايدار همراه با وزش باد ملايم حاكم مي شود.
به گزارش ايرنا، آذربايجان غربي در يك منطقه سرد و كوهستاني واقع شده و ميانگين بارش هاي سالانه آن 450 ميلي متر و در حدود 2 برابر ميانگين بارندگي كشور است.
9903/6185/3072

سرخط اخبار استان‌ها