۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۴
کد خبر: 83249790
T T
۰ نفر
688 هزار دستگاه خودرو وارد قم شد

قم - ايرنا - رئيس مركز مديريت راه هاي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي قم گفت: طبق آخرين آمارهاي ثبت شده در طرح نوروزي، از 25 اسفند تا ساعت 12 روز 29 اسفندماه 97، 688 هزار و 142 دستگاه خودرو وارد اين استان شده است.

جواد شاكري روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: مجموع آمد و شد وسائل نقليه به استان قم نسبت به مشابه سال گذشته، چهار درصد و در اين مدت مجموع آمد و شد وسائل نقليه به شهر قم 6 درصد افزايش داشته است.
وي با بيان اينكه در اين مدت، 633 هزار و 212 دستگاه خودرو وارد شهر قم شده است ادامه داد: بيشترين حجم آمد و شد به اين استان از آزادراه تهران - قم بوده است.
وي گفت: از بامداد امروز تا ساعت 12 روند ورود خودرو به قم افزايش يافت به طوري كه در اين مدت 69 هزار دستگاه وارد شهر قم و 78 هزار دستگاه وارد استان شده و ترافيك محور تهران به قم در ساعت 9 تا 11 پرحجم شد.
وي با بيان اين كه هم اكنون ترافيك محور تهران به قم روان است، گفت: پيش بيني مي شود حجم مسافران نوروزي ورودي به قم براي شركت در آيين تحويل سال جديد در جوار حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمكران از عصر امروز افزايش چشمگيري داشته باشد.
شاكري با اشاره به استفاده از سامانه هاي جديد پلاك خوان در اين مركز افزود: در اين سامانه امكان تعيين درصد استان هايي كه قم را به عنوان مقصد سفر تعيين كرده اند وجود دارد كه بر اساس آمارهاي اين سامانه، خودروهاي داراي پلاك تهران با 37 درصد، اصفهان با 9.5 درصد، مركزي با 5.6 درصد و لرستان با 4.2 درصد بيشترين خودروهاي ورودي به قم بوده است.
استان قم داراي هشت راه مواصلاتي اصلي و چهار راه فرعي است كه از جمله آن ها مي توان به آزاد راه قم – تهران به طول 130 كيلومتر، جاده قديم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه به طول 87 كيلومتر، جاده قديم قم - كاشان، آزاد راه قم – كاشان به طول 104 كيلومتر، آزاد راه قم - گرمسار به طول 173 كيلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراك به طول 136 كيلومتر اشاره كرد.
7404/ 1175

سرخط اخبار استان‌ها