توقفگاه هاي خودرو در زيرگذر حرم مطهر رضوي تعطيل شد

مشهد- ايرنا- معاون اماكن متبركه و امور زائران آستان قدس رضوي گفت: توقفگاه هاي خودرو در زيرگذر حرم مطهر رضوي از 29 اسفند ماه تا اطلاع ثانوي تعطيل است.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومي آستان قدس رضوي، سيد خليل منبتي افزود: با توجه به برنامه‌ ريزيهاي صورت گرفته براي رفاه حال زائران در ايام نوروز، توقفگاه هاي خودرو در حرم مطهر رضوي از ساعت 12 امروز تعطيل شده است.
وي از زائران و مجاوران بارگاه منور رضوي خواست به منظور تسهيل رفت و آمد در اين ايام از وسايل نقليه عمومي استفاده كنند و چنانچه قصد دارند با وسايل نقليه شخصي به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) مشرف شوند تعطيلي توقفگاه هاي زيرگذر حرم مطهر رضوي را در نظر داشته و خودروهاي خود را در توقفگاه هاي در نظر گرفته شده قرار دهند.
وي افزود: به اين منظور آستان قدس رضوي هفت قطعه زمين براي احداث توقفگاه خودرو اختصاص داده است كه ظرفيت توقف 9 هزار خودرو را خواهد داشت كه اين ظرفيت تا 15 هزار دستگاه خودرو نيز قابل افزايش است.
منبتي اظهار داشت: همچنين 100 دستگاه ميني بوس و ون براي تردد زائران در محدوده حرم مطهر رضوي در نظر گرفته شده است.

* اختصاص سه رواق براي استراحت شبانه زائران نوروزي
معاون اماكن متبركه و امور زائران آستان قدس رضوي گفت: سه رواق حر عاملي، شيخ طوسي و حضرت زهرا (س) در حرم مطهر رضوي براي استراحت شبانه زائران در ايام نوروز در نظر گرفته شده است.
منبتي با بيان اينكه رواق هاي شيخ حر عاملي و حضرت زهرا (س) براي استراحت بانوان و رواق شيخ طوسي براي استراحت مردان در نظر گرفته شده است افزود: زائران تا 6 فروردين‌ ماه از ساعت 22 تا چهار صبح مي توانند به اين رواق ها مراجعه كنند.
وي اظهار داشت: نيروهاي انتظامات و آگاهي حرم مطهر رضوي نيز براي امنيت بيشتر زائران در اين رواقها حضور دارند.
7489 / 6053

سرخط اخبار استان‌ها