پيشرفت واحد توليدي سرمايه گذاري 'دهلر' به 30 درصد رسيد

اروميه - ايرنا - مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان غربي با اشاره به اينكه زيرساخت هاي لازم براي عقد تفاهم نامه با سرمايه گذاران خارجي و داخلي فراهم شده است، گفت: در حال حاضر عمليات اجرايي واحد توليدي آلماني «دهلر» با 30 درصد پيشرفت فيزيكي در حال اجراست.

علي عبدلي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: هم اكنون عمليات خاكبرداري 50 هزار مترمربع از واحد توليدي آلماني به اتمام رسيده است.
وي ادامه داد: اسكلت و نصب سوله واحد توليدي دهلر در مرحله اجراست و با اين آمار پيش بيني مي شود فاز نخست اين واحد توليدي تا تيرماه 1398 به بهره برداري برسد.
وي بيان كرد: واحد توليدي دهلر در زميني به مساحت 70 هزار مترمربع و با 12 ميليون يورو سرمايه خارجي در شهريور سال جاري در شهرك صنعتي فاز 3 اروميه كلنگ‌ زني شد.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان غربي گفت: عمليات اجرايي اين طرح از دي ماه شروع شده است و در حال حاضر تامين ارز مورد نياز تنها مشكل اين واحد توليدي بوده كه در صورت مساعدت مسوولان اين مشكل نيز برطرف مي شود.
عبدلي اظهار داشت: شركت دهلر ايران با سرمايه گذاري بخش خارجي از كشور آلمان با استفاده از آخرين تكنولوژي روز، توليدكننده انواع كنسانتره و آبميوه است.
وي با اشاره به نقش موثر استاندار آذربايجان غربي در جذب سرمايه گذار خارجي بيان كرد: اين سرمايه گذار با پيگيري و رايزني هاي محمدمهدي شهرياري، اين استان را براي سرمايه گذاري انتخاب كرده است.
به گزارش ايرنا به گفته استاندار آذربايجان غربي اين استان مهياي جذب سرمايه گذاران داخلي و خارجي بوده و تاكنون در اين استان 117 ميليون دلار سرمايه خارجي و 250 ميليارد تومان سرمايه داخلي جذب شده است.
به گفته محمد مهدي شهرياري با وجود وضعيت نامناسب جذب سرمايه گذاري خارجي در كشور، آذربايجان غربي بر اساس آخرين گزارش منتشر شده توسط وزارت كشور در زمينه سرمايه گذاري خارجي با 117 ميليون دلار جذب در رتبه سوم كشوري قرار دارد.
آذربايجان غربي از نظر صنعتي يكي از استان هاي كم برخوردار كشور به شمار مي رود اما با اجراي قانون خروج از ركود تدويني دولت تدبير و اميد، اقدامات خوبي در راستاي بازگشت واحدهاي توليدي و صنعتي اين استان به مدار توليد آغاز شده است.
در حال حاضر 25 شهرك و ناحيه صنعتي از 35 مورد مصوب آذربايجان غربي فعال بوده كه يكهزار و 100 واحد صنعتي را در خود جاي داده است و 20 درصد از اين واحدهاي توليدي با ظرفيت پايين فعاليت مي كند.
سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران از شهريور 1384 فعاليت خود را آغاز كرد و بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي يك سازمان توسعه ‌اي به شمار مي رود.
9918/2093

سرخط اخبار استان‌ها