بیش از 3 میلیارد تومان تخلف از اصناف شمیرانات ثبت شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شمیرانات گفت: با اجرای طرح تشدید بازرسی، نظارت و تنظیم بازار شهرستان برای نوروز 1398 از ابتدای بهمن ماه تاكنون 451 گزارش تخلف به ارزش 3 میلیارد و 303 میلیون تومان جهت صدور رای به تعزیرات حكومتی ارجاع شد.

سید علی میر موسوی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح مذكور كه از اول بهمن آغاز شده است تا 16 فروردین ماه با هدف كنترل و جلوگیری از افزایش قیمت ها در دو بخش خدمات ( حمل و نقل درون شهری و برون شهری، هتل ها و مهمانپذیری ها، تورهای مسافرتی، قالیشویی و خشكشویی و ...) و بخش كالا ( پوشاك، قنادی، آجیل و خشكبار، میوه و ...) همه روزه در دو شیفت ادامه خواهد داشت.
این مقام مسئول افزود: از ابتدای طرح تاكنون 219 مورد گزارش مردمی از تخلف واحدهای صنفی شهرستان شمیرانات نیز از طریق سامانه 124 (دریافت انتقادات و پیشنهادات صناف) ثبت و در حال رسیدگی ست.
وی با اشاره به مصوبات ستاد تنظیم بازار شمیرانات بیان داشت: جهت فروش فوق العاده اتحادیه های پوشاك، كیف و كفش، خرازی و مواد غذایی 100 واحد صنفی منتخب و كالاهای خود را 10 تا 15 درصد پائین تر از قیمت فروش عرضه می كنند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شمیرانات اذعان داشت: بر اساس سهمیه شهرستان 250 تن سیب و 250 تن پرتقال به نرخ هر كیلو به ترتیب 7 و 4 هزار تومان در سطح شهر شمیران و بخش های لواسانات و رودبار قصران در حال توزیع می باشد.
میر موسوی تصریح كرد: همچنین 33 تن شكر برای قنادان، 65 تن شكر و 70 تن خانوار و 89 تن گوشت قرمز منجمد نیز برای رستوران داران توزیع می شود.
به گفته وی گوشت و مرغ با نرخ تنظیم بازار در فروشگاه های زنجیره ای شهروند عرضه می گردد.
شهرستان شمیرانات متشكل از شهر شمیران و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر 600 هزار نفر در شمال و شمال تهران واقع شده است.
تهرام/9897//6139

سرخط اخبار اقتصاد