بيماران نيازمند به اهداي خون در نوروز فراموش نشوند

قم - ايرنا - معاون فني اداره كل انتقال خون قم، نياز بيماران به اهداي خون را امري مستمر دانست و گفت: بيماران دياليزي، تالاسمي، سرطاني و مصدومان حوادث رانندگي از جمله افرادي هستند كه نياز مستمر به اهداي خون دارند و از مردم مي خواهيم تا اين بيماران را در ايام نوروز فراموش نكنند.

عليرضا كبيري روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به وجود بيش از يك هزار بيمار دياليزي و شناسايي حدود 200 بيمار تالاسمي نيازمند دريافت مستمر خون در قم افزود: علاوه بر اين بيماران، در ايام نوروز متاسفانه به دليل افزايش حوادث رانندگي و مصدومان ناشي از اين حوادث، ميزان نياز به خون و فراورده هاي آن افزايش مي يابد.
وي ادامه داد: از هم استاني هاي نوع دوست قم تقاضا داريم با اهداي خون در اين ايام به ياري بيماران نيازمند بيايند.
وي اظهار داشت: اداه كل انتقال خون در ايام نوروز به جز روز اول و 13 فروردين، در مركز حضرت روح الله(ره) واقع در ميدان روح الله قم از ساعت 8 تا 13:30 پذيراي داوطلبان اهداي خون است.
وي نياز روزانه استان قم به خون و انواع فرآرودهاي آن را 100 تا 150 واحد ذكر كرد و گفت: هر سال در نوروز شاهد استقبال مردم از اين اقدام خداپسندانه هستيم، از اين رو برنامه ريزي هاي لازم براي سرعت بخشي در دريافت خون از اهداكنندگان صورت گرفته است تا در كمترين زمان انجام شود.
كبيري تاكيد كرد: داوطلبان حتما بايد كارت ملي خود را براي اهداي خون همراه داشته باشند.
7404/ 1175

سرخط اخبار استان‌ها