۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۴۲
کد خبر: 83249767
T T
۰ نفر
6 هزار و 51 سیل زده مازندرانی امدادرسانی شدند

ساری - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اعلام كرد: تاكنون 6 هزار و 51 نفر از آسیب دیدگان سیل در 12 شهر و 75 منطقه استان از خدمات امدادی این جمعیت بهره مند شدند.

به گزارش ایرنا، بارندگی شدید باران كه از روز یكشنبه گذشته در مناطق مركزی و شرقی مازندران آغاز شد، منجر به تخریب برخی منازل مسكونی ، تاسیسات عمومی و همچنین كشاورزی شد.
مجتبی اكبری روز چهارشنبه در ستاد تسهیلات سفر نوروزی مازندران در ساری اعلام كرد: در سه روز گذشته امداد رسانی به یك هزار و512 خانوار آسیب دیده از سیلاب در مناطق مركزی و شرقی مازندران انجام شده است.
وی اسكان اضطراری 167 نفر، تخلیه آب از 500 باب خانه با به كارگیری 77 دستگاه امدادی، اعزام 87 تیم امدادی جمعیت هلال احمرو رهاسازی 436 دستگاه خودروی زمین گیر در سیلاب را از كمك های امدادی به سیل زدگان برشمرد.
اكبری گفت : توزیع وسائل گرمایشی مانند پتو، مواد غذایی كنسروی و دیگر مواد غذایی مورد نیاز سیل زدگان از خدمات هلال احمر در روزهای اخیر بوده است.
وی از توزیع دهها بسته بهداشتی و مواد شوینده، پوشاك، ظروف، چادر امدادی، آب آشامیدنی نیز در میان سیل زدگان خبر داد و افزود: نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر همچنان در مناطق آسیب دیده حضور دارند و به نیازهای امدادی هم استانی های متاثر از سیلاب در اسرع وقت پاسخ می دهند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: در این عملیات بیش از 584 نفر از نجاتگران و امدادگران و عوامل امدادی جمعیت هلال احمر مازندران با استفاده آمبولانس و 77 دستگاه انواع خودروی پشتیبانی مشاركت داشتند.
با توجه به خسارت شدید سیل به بخش های مختلف شرق و مركزی استان مازندران، استاندار مازندران و دیگر مسئولان شهرستانی و استانی و محلی به صورت میدانی از مناطق سیل زده دیدن كردند.
احمد حسین زادگان استاندار مازندران خسارت های ناشی از باران سیل آسا چند روز گذشته در این خطه شمال كشور را برای چنددهه گذشته بی سابقه دانست و گفت: خدمات رسانی به سیلزدگان ادامه دارد.
استاندار مازندران همچنین اعلام كرد كه سیلزدگان اخیر در این استان به ازاء هر خانوار خسارت دیده كمك بلاعوض تا سقف 40 میلیون ریال دریافت می كنند.
همچنین هواشناسی مازندران اعلام كرد كه باران سیل آسا چند روز اخیر در مازندران ركود سی ساله بارش های زمستانی را به خصوص درمناطق مركزی و شرقی استان شكست.
بارش باران هفته جاری در مازندران از یكشنبه شب شروع و طبق پیش بینی هواشناسی این بارش ها تا ظهر پنج شنبه اول فروردین ماه ادامه خواهد داشت.
7335/1899

سرخط اخبار جامعه