سه هزار پایگاه اورژانس در ورودی شهرها خدمات رسانی می كنند

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی اعلام كرد: سه هزار پایگاه اورژانس و 600 كمپ سلامت نوروزی اورژانس در 30 كیلومتری ورودی و خروجی شهرها و نقاط حادثه خیر كشور به مردم و مسافران خدمات مورد نیاز را ارائه می دهند.

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، سعید نمكی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از كمپ سلامت نوروزی اورژانس در منطقه «قوری چای» آزادراه كرج - تهران، اظهار داشت: پایگاه های اورژانس، آمادگی كامل و بالایی در ارائه خدمات به مردم دارند و در این زمینه برای ما و مردم، نگرانی وجود ندارد.
وی با ابراز امیدواری به اینكه سال آینده شاهد به حداقل رسیدن بیماری ها در كشور باشیم، اظهار داشت: وزارت بهداشت برنامه های مهمی در مورد آموزش های همگانی در كاهش بیماری های غیرواگیر، اجرای نظام ارجاع، تكمیل پرونده الكترونیك سلامت و توسعه پزشكی خانواده دارد.
وزیر بهداشت از تكمیل پرونده الكترونیك سلامت در بهار سال آینده خبر داد و گفت: در پنج استان كشور پرونده الكترونیك سلامت تا فروردین و اردیبهشت ماه تكمیل می شود و در سایر دانشگاه ها نیز امیدواریم آن را با توجه به انتخاب مدیر پروژه پرونده الكترونیك سلامت، تا پایان بهار به سرانجام برسانیم.
وی تاكید كرد: به رغم تحریم های ظالمانه به مردم مژده می دهیم كه مشكلی در تامین دارو و تجهیزات پزشكی در سال آینده نداشته باشیم.
وزیر بهداشت از دوشیفته شدن مراكز بهداشتی و درمانی در سال آینده خبر داد و گفت: مراكز بهداشتی و درمانی یك شیفته در سال آینده برای دسترسی بیشتر مردم به خدمات، دوشیفته كار خواهند كرد و تا پایان روز به مردم خدمت رسانی می كنند.
وی افزود: در ایام تعطیلات نوروز علاوه بر فعالیت داروخانه های شبانه روزی، تعداد داروخانه های بیشتری فعالیت خواهند داشت.
اجتمام**7029*2025

سرخط اخبار جامعه