ماهانه 85هزار دفترچه بيمه سلامت در آذربايجان غربي چاپ مي شود

اروميه - ايرنا - مديركل بيمه سلامت آذربايجان غربي گفت: ماهانه به طور متوسط 85 هزار دفترچه بيمه سلامت در اين استان چاپ و تحويل متقاضيان مي شود.

نادر نانبخش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين تعداد دفترچه توسط 59 دفتر پيشخوان طرف قرارداد در اختيار متقاضيان قرار مي گيرد.
وي با اشاره به اينكه با هدف توسعه خدمات الكترونيك و حذف دفترچه هاي كاغذي، عمليات اجرايي اين طرح به صورت پايلوت در شهرستان نقده آغاز شده است، ادامه داد: اين طرح با هدف كاهش هزينه ها، حذف كاغذ، بهره وري بيشتر و خدمات رساني بهتر اجرايي مي شود.
وي ادامه داد: با حذف دفترچه، اطلاعات بيمار در سامانه به ثبت رسيده و با ارائه كد ملي از سوي بيمار، دسترسي به آن انجام مي شود و ديگر نيازي به دفترچه هاي كاغذي نيست.
وي بيان كرد: در طرح حذف دفترچه ها راحتي شهروندان را مدنظر داريم و اين برنامه با همكاري موسسات تشخيصي درماني طرف قرارداد مي‌تواند ثمرات بسياري بر سيستم بهداشت و درمان داشته باشد.
مديركل بيمه سلامت آذربايجان غربي گفت: الكترونيكي شدن خدمات هزينه ها را پايين آورده و دريافت خدمات را آسان تر مي كند.
به گزارش ايرنا بيمه سلامت از دستاوردهاي اميدبخش دولت تدبير و اميد بوده كه از سال 1393 اجرا شده و در كنار صندوق هاي بيمه تامين اجتماعي و نيروهاي مسلح حرفي براي گفتن دارد و با اجراي آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نيازمندان از خدمات مناسب بهداشتي و درماني بهره مند شده اند و هوشمندسازي مسير تعالي روز افزون اين دستاورد را هموار خواهد كرد.
9918/2093

سرخط اخبار استان‌ها