اسباب كشي در تعطيلات نوروز فقط با هماهنگي پليس انجام شود

سنندج - ايرنا - رئيس پليس پيشگيري فرماندهي انتظامي استان كردستان گفت: شهروندان براي اسباب كشي در تعطيلات نوروز با پليس هماهنگي هاي لازم را انجام دهند تا با ممانعت پليس دچار مشكل نشوند.

سرهنگ طارق كمالوند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: شهروندان سعي كنند در روزهاي تعطيلات نوروز از جابجايي وسايل منزل خودداري كنند و در صورت ضرورت با پليس محل هماهنگي هاي لازم را انجام دهند.
وي اضافه كرد: براي اين كار لازم است فرم هايي را در كلانتري محل تكميل كنند و زمان اسباب كشي را به پليس اطلاع دهند.
سرهنگ كمالوند با بيان اينكه اهتمام نيروي انتظامي بر تامين امنيت جامعه است، گفت: پليس ضمن تشكر از همكاري خوب عموم مردم، تقاضا دارد حتي الامكان تا پايان تعطيلات از نقل و انتقال وسايل منزل خودداري كرده و در صورت نياز به هرگونه جابجايي اثاثيه منزل در تعطيلات نوروز، بايد مجوز كلانتري و پاسگاه محل اخذ شود.
وي افزود: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشكوك، موضوع را بلافاصله به مركز فوريت هاي پليس 110 اطلاع دهند تا اقدامات لازم انجام شود.
سرهنگ كمالوند يادآور شد: با توجه به ايام تعطيلات نوروزي و افزايش مسافرت‌ها و به تبع آن خالي شدن منازل از سكنه، افراد سودجو و فرصت طلب فعاليت‌هاي مجرمانه خود را تشديد خواهند كرد از اين رو احتمال افزايش سرقت منازل بيش از پيش متصور است.
وي از شهروندان خواست براي جلوگيري از سرقت منازل در صورت خروج از منزل، تنها به قفل درب خروجي اكتفا نكرده و تمام درهاي داخلي را نيز قفل كنند براي اطمينان بيشتر پنجره‌ها و نقاط قابل نفوذ مانند نورگير را حفاظ محكم و مقاوم نصب كنند.
سرهنگ كمالوند تاكيد كرد: لازم است شهروندان از نگهداري وجوه نقد و طلا و جواهر به مقدار زياد در منزل خودداري كنند و در مواقعي كه به مسافرت مي‌روند از همسايگان يا اقوام مورد اطمينان خود بخواهند از منزل شان مراقبت كند.
6108/9102

سرخط اخبار استان‌ها