اسكان بيش از17هزار مسافر در خور و بيابانك فراهم شد

اصفهان- ايرنا- فرماندار خور و بيابانك گفت: تمهيدات اسكان بيش از هفده هزار مسافر در اين شهرستان با برخورداري از جاذبه هاي گردشگري، تاريخي و طبيعي انديشيده شده است.

عباس بلانيان روز چهارشنبه درگفت و گو با ايرنا افزود : اقامت اين تعداد مسافران در 126 اقامتگاه بوم گردي، مدارس، هتل هاي سنتي، فضاهاي شهري و مراكز مذهبي پيش بيني شده است.
وي اظهارداشت : در نوروز 97 بيش از 136هزار گردشگر داخلي و خارجي و مسافر نوروزي از جاذبه هاي تاريخي، طبيعي اين شهرستان ديدن كردند.
فرماندار خور و بيابانك با اشاره به ماندگاري مسافران و گردشگران در شهرستان تصريح كرد : ميانگين ماندگاري گردشگران بين 24 تا 48 ساعت است يعني مسافران عبوري بيش از پنج ساعت در اين منطقه اقامت دارند.
بلانيان ايام گردشگري خور و بيابانك را اول مهر تا پايان اردي بهشت اعلام و اضافه كرد : اوج حضور گردشگران در خور و بيابانك در ماه هاي آبان، آذر و فروردين است.
فرماندار خور و بيابانك با بيان اينكه ظرفيت پذيرش مسافران در اوج فصل گردشگري بيش از سه هزار و 500 نفر در شبانه روز است، افزود: تعداد تخت و اتاق اماكن گردشگري به ترتيب 361و 667 مورد است.
بلانيان ادامه داد : فراهم سازي زمينه لازم براي افزايش ماندگاري گردشگران در شهرستان ضروري است و در اين رابطه بايد خدماتي كه ارائه مي شود افزايش و ارتقا يابد.
به گفته وي ايام نوروز فرصت بسيار مطلوبي براي معرفي جاذبه هاي گردشگري، صنايع دستي، محصولات بومي و محلي شهرستان فراهم شد كه مي ‌توان از اين ظرفيت بيشترين بهره‌ برداري را براي رونق توليد و فروش محصولات داشت.
اين شهرستان را به گفته مسوولان مي توان با داشتن صدها اثر تاريخي، فرهنگي و جاذبه هاي طبيعي به عنوان قطب گردشگري استان و كشور برشمرد.
گردشگران با سفر به خور و بيابانك علاوه بر جاذبه هاي طبيعي، از آثار تاريخي چون قلعه هاي جندق، بياضه، ايراج و گرمه، ديوان خانه ارديب، مسجد جامع جندق، مسجد جامع فرخي، مسجد جامع بياضه، گنبد شمس الدين حاجي محمد مهرجان، بادگيرها، آب انبارهاي همت و شاه در شهرخور ، امامزادگان، ايوان هاي گنبدي شكل و ساباط ها، مقبره استاد حبيب يغمايي، مسجد عربها در شهرخور، خانه يغما، خانه كافي در شهر جندق، نخلستان، اشكال لانه زنبوري، دهكده و آبشار نمكي، رمل هاي ماسه اي دلفريب تخت عباسي و تخت عروس، چال سلكنون و نيزار مصر و فرحزاد، درياچه نمك، چشمه گرمه و آبگرم، ديدن مي كنند.
خور و بيابانك سالانه ميزبان بيش از 160هزار گردشگر داخلي و خارجي و مسافر است.
اين شهرستان از شمال با شهرستان دامغان در استان سمنان، از جنوب با شهرستان اردكان در استان يزد، از شرق با شهرستان طبس در استان خراسان جنوبي و از غرب با روستاي چوپانان در شهرستان نايين اصفهان هم مرز است.
/6026/9860

سرخط اخبار استان‌ها