10 خیمه نماز برای مسافران نوروزی در اردبیل برپا شد

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برپایی 10 خیمه نماز برای مسافران نوروزی در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، رامین معبودی روز چهارشنبه در بازدید از خیمه های نماز اردبیل افزود: این خیمه ها برای برگزاری نماز جماعت و انفرادی برپا شده تا مسافران در طول سفر بتوانند این فریضه الهی را به جا بیاورند.
وی با بیان اینكه این خیمه ها به امكانات مورد نیاز تجهیز شده اند، تشریح كرد: هر خیمه به مهر، رحل، مفاتیح و چادر نماز مجهز می باشد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینكه در خیمه های نماز، روحانی مستقر می شود، اظهار كرد: این روحانی هم به سوالات شرعی پاسخ می دهد و هم نماز جماعت را اقامه خواهد كرد.
همچنین سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل از آغاز فعالیت 20 پایگاه امداد و نجات ثابت، موقت و كوهستان در طرح نوروزی در این استان خبر داد و افزود: 12 پایگاه ثابت ، 7 پست موقت و یك پایگاه كوهستان در نوروز در خدمت میهمانان استان خواهند بود.
بهزاد نواختی با بیان اینكه 2 هزار و 244 نفر روز نیروی انسانی در طرح نوروزی امداد و نجات در استان اردبیل بكار گرفته می شوند، بیان كرد: 41 دستگاه خودرو های عملیاتی در این طرح بكار گرفته خواهند شد كه شامل 20 دستگاه آمبولانس ، 11 خودرو ست نجات و 10 دستگاه خودرو كمك دار پشتیبان است.
سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم گفت: یك فروند بالگرد امدادی نیز در استان مستقر می شود تا در صورت نیاز از آن در امداد رسانی استفاده كنیم.
او با بیان اینكه تیم های واكنش سریع و تیم توانا در مركز استان به صورت آماده باش خواهند بود، ادامه داد: امكانات اسكان و تغذیه اضطراری در پایگاه های جاده ای جهت ارائه خدمات به مسافران تهیه شده است.
6016

سرخط اخبار استان‌ها