جاده هاي تكاب در جنوب آذربايجان غربي برفي و كولاكي است

مهاباد - ايرنا - بارش برف و كولاك، جاده هاي منتهي به تكاب در جنوب آذربايجان غربي را در آستانه آغاز فصل بهار و يك روز مانده به عيد نوروز فرا گرفته و موجب اختلال در تردد خودروها شده است.

دبير شوراي هماهنگي مديريت بحران تكاب روز چهارشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: اين شهرستان از بعد ازظهر ديروز/سه شنبه/ شاهد بارش شديد برف و كولاك بود كه لغزندگي جاده در محورهاي مواصلاتي تكاب از جمله محور تكاب - شاهين دژ و تكاب - دو راهي ايرانخواه را در پي داشت.
حبيب الله شيوخي با اشاره به باز بودن جاده هاي تكاب با وجود بارش برف افزود: شب گذشته به علت كولاك شديد و كاهش ديد افقي تردد در گردنه هاي سخت گذر محور تكاب - دو راهي ايرانخواه به سختي امكان پذير بود و مه غليظ نيز بامداد امروز محورهاي تكاب - شاهين دژ و تكاب - تخت سليمان را فرا گرفت.
وي با بيان اينكه راهداران جاده اي تكاب به صورت مستمر محورهاي مواصلاتي اين شهرستان را برف روبي كردند، اظهار داشت: جاده هاي منتهي به تكاب شب گذشته و بامداد امروز به موقع بازگشايي شد و رانندگان و مسافران نوروزي كه در اين محورها در حال تردد بودند، به سلامت راهي شدند.
دبير شوراي هماهنگي مديريت بحران تكاب ادامه داد: مسافران و گردشگران نوروزي كه قصد سفر به تكاب و مجموعه تخت سليمان را دارند، پيش از تردد در محورهاي مواصلاتي اين شهرستان از وضعيت جاده ها اطلاع يافته و تجهيزات زمستاني و زنجير چرخ به همراه داشته باشند.
شيوخي گفت: با توجه به تداوم بارش برف تا فردا /پنجشنبه/ و احتمال كولاك در گردنه هاي سخت گذر محور تكاب - ايرانخواه و گردنه مايين بلاغ در محور تكاب - شاهين دژ لازم است مسافران نوروزي از تردد شبانه در اين محورها خودداري كنند.
وي بيان كرد: راهداران و نيروهاي پايگاه هاي اورژانس و امداد و نجات جاده اي تكاب با تجهيزات لازم در محورهاي مواصلات تكاب مستقر شده و براي خدمات رساني به مسافران نوروزي آماده هستند.
به گزارش ايرنا، تكاب از شهرهاي سردسير و كوهستاني كشور است كه در جنوب آذربايجان غربي واقع شده و زمستان هايي سخت و طولاني دارد به طوري كه در فروردين ماه نيز اين شهرستان شاهد بارش برف و سرماي زمستاني است.
تكاب به دليل وجود مجموعه ميراث جهاني تخت سليمان و بيش از 170 اثر تاريخي و طبيعي ثبت ملي از شهرهاي گردشگر پذير آذربايجان غربي به شمار مي رود و هر ساله در ايام عيد نوروز پذيراي مسافران و گردشگراني از شهرهاي مختلف كشور است.
7514/6185/2093

سرخط اخبار استان‌ها