آمريكا در حال مذاكره با چند گروه تروريستي است

تهران- ايرنا- رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي اعلام كرد: پس از شكست داعش، آمريكا در حال مذاكره و حمايت از چند گروه تروريستي است.

«حشمت الله فلاحت پيشه» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار دفاعي ايرنا، با بيان اينكه «جغرافياي سياسي تروريست ها» تغيير كرده است، اظهار داشت: آمريكا اكنون در تلاش است تا از راه هاي مختلفي چون دريا و آسمان تروريست ها را از عراق و سوريه به مرزهاي پاكستان و افغانستان منتقل كند.
وي «شكل دهي موج تازه اي از اسلام سلفي در منطقه» را يكي از اهداف آمريكا عنوان كرد، گفت: پس از شكست داعش، آمريكا در حال مذاكره و حمايت از چند گروه تروريستي است.
رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تروريست هاي آينده در مرز افغانستان و پاكستان را بسيار خطرناك تر از داعش توصيف كرد و گفت: تروريستي كه در مرز افغانستان و پاكستان ظهور خواهد كرد، به دليل اينكه در زادگاه خود توسط يك قدرت بين المللي به اسم آمريكا فعاليت مي كند، خطرناك خواهد بود.
فلاحت پيشه تاكيد كرد: بايد زمينه شكل گيري موافقت نامه منطقه اي بين ايران، هندوستان، روسيه و چين فراهم شود و اين كشورها مربع ضد تروريستي را شكل دهند؛ اگر در مقابل تروريست ها يك اعتلاف و اقدام عملي و انجام نشود امكان غافلگيري وجود دارد.
به عقيده وي ايران با توجه به تجربه اي كه دارد در زمينه مقابله با تروريسم آماده تر از سه كشور ديگر است.
رئيس كميسيون امنيت ملي با بيان اينكه هدف آمريكا «اقدامات ايذايي» عليه ايران، هندوستان، روسيه و چين است، گفت: آمريكا تروريست كشميري را عليه هندوستان، تروريست تبتي را عليه چين، تروريست چچني را عليه روسيه و گروه هايي شبيه جيش الظلم را عليه ايران حمايت و پشتيباني مي كند.
رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس به ارسال نامه اين كميسيون به «آنتونيو گوترش» دبيركل سازمان مللاشاره كرد كه در آن خواستار انجام اقدامات پيشگيرانه درخصوص انتقال داعش به افغانستان شده است.
فلاحت پيشه گفت: در اين نامه به نمايندگي از اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، مراتب سپاس خود را از تلاش هاي سازمان ملل را در مقابله با تروريسم اعلام كرده و در عين حال نسبت به تغيير جغرافياي سياسي تروريسم سلفي هشدار دادم.
رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اظهار داشت: در اين نامه تاكيد شده است كه اخبار و اطلاعات واقعي و بي طرفانه نشان مي دهد، دولت ايالات متحده آمريكا و برخي از دولت هاي منطقه غرب آسيا كه با تروريسم سلفي رابطه سنتي دارند، در حال انتقال تروريست ها و به ويژه رهبران شكست خورده آنها از سوريه و عراق به افغانستان هستند.
فلاحت پيشه افزود: در اين نامه به نوشته شده است كه با توجه به وظيفه ذاتي دبير كل سازمان ملل متحد، انتظار مي رود به عنوان يك اقدام پيشگيرانه با تدابيري همچون تشكيل كميته حقيقت ياب يا تعريف مأموريت ويژه در اين رابطه روشنگري كرده و اقدامات پيشگيرانه را در دستور كار قرار دهد.
سيام*9612*2025

سرخط اخبار سیاست