۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۴۱
کد خبر: 83249698
T T
۰ نفر
آيين اعتكاف در فارس آغاز شد

شيراز- ايرنا - آيين اعتكاف يا ايام البيض كه از سيزدهم ماه رجب تا پانزدهم اين ماه ادامه دارد، چهارشنبه در استان فارس همزمان با سراسر كشور آغاز شد.

مديركل تبليغات اسلامي استان فارس چهارشنبه در اين زمينه به ايرنا گفت: مراسم اعتكاف در مسجد جامع شيراز آغاز شده و امسال در اين مراسم شاهد حضور 20 هزار معتكف در مساجد جامع استان هستيم.
حجت الاسلام محمد صادق مهرابي افزود: براي برگزاري مراسم اعتكاف در فارس بيش از 500 مركز، دانشگاه و مسجد جامع در نظر گرفته شده است.
مدير كل تبليغات اسلامي استان فارس بيان كرد: با توجه به ميلاد امير المومنين(ع) برنامه هاي فرهنگي كه در مراسم اعتكاف برگزار مي شود بيشتر رنگ و بومي علوي دارد و 950 مبلغ در اين استان براي اقامه نماز جماعت و سخنراني در نقاط مختلف حضور خواهند داشت.
وي اظهار داشت: از جمله برنامه هايي كه در مراسم اعتكاف برگزار خواهد شد جلسه هاي پاسخگويي به شبهات است و مبلغان متعددي براي تبيين سيره علوي در مراسم اعتكاف حضور خواهند داشت.
مهرابي اضافه كرد: از ديگر برنامه هايي كه در مراسم اعتكاف برگزار خواهد شد مراسم روخواني ، روان خواني و تفسير قرآن خواهد بود و برنامه هايي ويژه اي در مراسم اعتكاف با حضور روحانيون شاخص و مداحان اهل بيت برگزار خواهد شد.
در مراسم اعتكاف، كساني كه معتكف مي شوند به مدت سه روز در مسجد يا مكان هاي سربسته به نيايش مي پردازند و روزه مي گيرند و از اين مكان ها مگر در موارد ضروري خارج نمي شوند.
ع.پ / 1876

سرخط اخبار استان‌ها