گسترش مطالعه و تبيين نهج البلاغه در جامعه ضروري است

اصفهان- ايرنا- امام جمعه نجف آباد با اشاره به بهره مندي افراد با اديان و مذاهب مختلف از آموزه هاي مولا علي (ع) گفت: توصيه هاي آن حضرت به جهانيان كمال دنيا و آخرت را براي تمسك جويان به انديشه هاي آن حضرت فراهم مي سازد بنابراين گسترش تبيين آن در جامعه ضروري است.

حجت الاسلام و المسلمين مصطفي حسناتي روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: انديشه هاي ناب اميرالمومنين(ع) فقط براي شيعيان نيست بلكه افراد با دين و مذهب هاي گوناگون از توصيه هاي آن حضرت براي زندگي اجتماعي و فردي استفاده مي كنند.
وي بيان كرد: حكمت، خطبه و احاديث حضرت علي(ع) در جوامع مختلف مورد استفاده قرار مي گيرد و جامعه شيعي بايد بيش از بيش از اين توصيه ها براي كمال و سعادت خود استفاده كند.
امام جمعه نجف آباد با اشاره به اين كه حضرت علي(ع) قرآن ناطق است، تصريح كرد: كمال و خوشبختي زندگي دنيايي و سعادت اخروي با بهره گيري از احاديث، ابعاد زندگي و شخصيت امام علي(ع) محقق مي شود و بايد آموزش و پرورش، حوزه هاي علميه، دانشگاه ها، رسانه ها و عموم مردم براي گسترش اين مفاهيم تلاش كنند.
وي ادامه داد: نهج البلاغه گنجينه ارزشمندي براي جامعه ما پس از قرآن است كه گسترش مطالعه و تبيين مطالب آن يك ضرورت بسياري مهم و بي بديل است و اين كار در نجف آباد با توزيع بيش از هزار جلد نهج البلاغه در منازل مردم رقم خورده است.
حسناتي يادآورشد: چنين حركتي موجب حفظ و رشد درخت بزرگ اسلام و فرهنگ شيعي خواهد شد و موسسات فرهنگي چنين گام هاي بزرگي را براي گسترش معارف اهل البيت(ع) بردارند.
7131/6026/

سرخط اخبار استان‌ها