21 تيم بهداشت محيط بر توزيع مواد غذايي در شوش نظارت دارند

دزفول - ايرنا - رئيس مركز بهداشت شوش با اشاره به آغاز طرح بسيج سلامت نوروزي در اين شهرستان گفت: 21 تيم شامل 14 تيم بازرسي و هشت تيم شهري از كارشناسان بهداشت محيط بر توزيع و فروش مواد غذايي در شهرستان شوش نظارت دارند.

غلامرضا ميرزايي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: طرح بسيج سلامت نوروزي هرسال در آستانه تعطيلات نوروز و آغاز سفرهاي نوروزي با هدف نظارت و كنترل ويژه بر مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي، بهداشتي و آرايشي و ارائه خدمات بهداشتي به شهروندان، مسافران و گردشگران اجرا مي شود.
وي گفت: ارتقاي سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزي، ايمني آب و مواد غذايي به منظور كاهش و كنترل بيماري هاي مرتبط با آب و مواد غذايي از ديگر اهداف اجراي اين طرح است.
رئيس مركز بهداشت شهرستان شوش افزود: مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي، نانوايي ها، رستوران ها، عرضه و توزيع گوشت قرمز در رستوران هاي بين راهي، شيريني فروشي‌ ها، قنادي‌ ها و آرايشگاه‌ هاي مردانه و زنانه ‏ وپارك ها در اين طرح مورد بازرسي و نظارت بازرسان واحد بهداشت محيط قرار مي گيرند.
وي با بيان اينكه سه مركز بهداشتي در شهرهاي فتح المبين، الوان و شاوورآماده ارايه خدمات بهداشتي و درماني هستند، اظهار داشت: شهروندان و مسافران در ايام نوروز هنگام خريد مواد غذايي به موارد بهداشتي توجه كنند.
ميرزايي افزود: توجه به تاريخ توليد و انقضا، اطمينان از سالم و فاسد بودن مواد غذايي از جمله نكاتي است كه قبل از خريد نيازمند توجه توسط مشتريان است.
وي گفت: فعاليت بازرسان از ساعت هشت صبح تا 20 و در اماكني كه داراي حجم بالاي گردشگران هستند تا 24 شب ادامه خواهد داشت.
رئيس مركز بهداشت شوش افزود: سامانه گوياي 190 به طور شبانه روزي آماده رسيدگي به شكايات بهداشتي هموطنان است.
7280/3022

سرخط اخبار استان‌ها