تدابير لازم براي حضور مسافران نوروزي اتخاذ شده است

قصرشيرين- ايرنا- فرماندار گيلانغرب گفت: تدابير لازم براي خدمات رساني و پذيرايي از مسافران و مهمانان نوروزي در گيلانغرب فراهم شده است.

كوروش محموديان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا در آستانه سال نو با تبريك آغاز بهار طبيعت، افزود: كميته هاي مختلف ستاد هماهنگي سفرهاي نوروزي با توجه به شرايط منطقه براي خدمات رساني مطلوب به مسافران و مهمانان نوروزي در گيلانغرب تشكيل و تمام مقدمات مناسب پيش بيني شده است.
وي اظهار داشت: پنج مكان اسكان در قالب 40 اتاق در شهر گيلانغرب وهمچنين شهرسرمست تجهيز شده و 100 تخته چادر گروهي نيز در مبادي ورودي شهر با امكانات اوليه به منظور استفاده مسافران نوروزي كه به اين شهرستان مي آيند، برپا شده است.
نماينده عالي دولت در گيلانغرب گفت: در همه حوزه ها برنامه ريزي منسجم صورت گرفته تا در سرويس دهي و نظارت وقفه اي ايجاد نشود.
محموديان از ديگر برنامه ريزي هاي لازم براي خدمات رساني به مسافران نوروزي را تامين نقدينگي بانك ها، تجهيز خودپردازها، حضور مستمر اكيپ هاي كنترل و نظارت بر قيمت ها، آمادگي مراكز بهداشتي، درماني، فوريت ها و اورژانس، تسريع در روند پروژه هاي عمراني در حال اجرا در سطح شهر، سامان دهي مراكز اقامتي و مساجد بين راهي، تامين امنيت شهروندان و گردشگران بيان كرد.
فرماندار گيلانغرب همچنين گفت: از ابتداي امسال و تابستان گذشته در مجموع بيش از 40 هزار مسافر و گردشگر از جاذبه هاي تفريحي، گردشگري و 30 هزار تن از مناطق عملياتي اين شهرستان ديدن كرده اند.
وي اظهار كرد: پيش بيني مي شود آمار حضور مهمانان نوروزي 98 با توجه به موقعيت مناسب طبيعي و جغرافيايي منطقه بيش از 10 تا 15 درصد افزايش يابد.
وي مناطق گردشگري ناودار، گلين، سدهاي زاگرس، مخزني و سراب، دشت ويژنان، آثار تاريخي سراب و يادمان عملياتي مطلع الفجر را داراي ظرفيت و پتانسيل بيشترين شمار بازديد كنندگان ذكر كرد.
محموديان گفت: منطقه گردشگري ناودار گيلانغرب با پوشش جنگلي مناسب در سطح 6 هزار هكتار يكي از نقاط ديدني طبيعي استان كرمانشاه به شمار مي رود كه هرساله پذيراي شمار زيادي از مسافران و گردشگران نوروزي است به گونه اي كه در ايام تعطيلات نوروز بيش از سه هزار خانوار از شهروندان گيلانغربي و مهمانان نوروزي در اين نقطه با برپايي چادر تا پايان تعطيلات اقامت شبانه روزي دارند.
وي ادامه داد: توجه به استقرار پنج تيم پليس راه و راهنمايي و رانندگي در جاده هاي ارتباطي و سطح شهر و همكاري خوب مردم اميد است در تعطيلات پيش رو شاهد هيچ گونه حادثه اي نباشيم.
وي اظهار داشت: پنج مركز و پايگاه فوريت هاي پزشكي، امداد و نجات و اورژانس بهداشت و درمان و جمعيت هلال احمر به صورت تمام وقت به شهروندان و مهمانان نوروزي خدمات لازم را ارائه خواهند كرد.
وي گفت: باتوجه به اينكه امسال به لحاظ شرايط مناسب بارندگي ها و طبيعت خوب منطقه از بيشتر استان هاي كشور مهمانان نوروزي و كاروان هاي راهيان نور به اين شهرستان سفر خواهند كرد، نصب چادرهاي مناسب مجهز به امكانات اقامتي با برپايي بيش از 100 تخته چادر و سياه چادرهاي محلي با پخت شيريني و غذاهاي محلي با نظارت مستمر دستگاه هاي مرتبط به مسافران پيش بيني شده است.
شهرستان گيلانغرب درغرب استان كرمانشاه با بيش از 72 هزار تن جمعيت علاوه بر جاذبه هاي طبيعي مناسب و ديدني 346 اثر تاريخي شناسايي شده دارد كه 306 اثر آن به ثبت ملي رسيده است.
3012/3033/7398

سرخط اخبار استان‌ها