مسافران برای ایمنی بهتر دركمپ های تعیین شده چابهارمستقر شوند

چابهار- ایرنا- رئیس كمیته انتظامی، امنیتی و ترافیك منطقه آزاد چابهار گفت:مسافران برای امنیت بهتر، آسودگی خاطر و سفری ایمن در كمپ های تعیین شده این منطقه مستقر تا با مشكل خاصی مواجه نشوند.

مرتضی سلطانی فرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مسافران از برپایی چادر در محل های خلوت و در حاشیه جاده، خیابان ها و پیاده روها خودداری كنند.
وی افزود: برای اسكان از محل ها و كمپ های مسافری تعیین شده كه تحت نظارت ایستگاه های امدادی و ستاد نوروزی منطقه آزاد چابهار است استفاده كنند.
رئیس كمیته انتظامی، امنیتی و ترافیك منطقه آزاد چابهار گفت: برای فراهم ساختن فضایی ایمن و عاری از هرگونه مشكلات احتمالی با انتشار بروشور و بنر، هشدارها و توصیه های لازم در آن لحاظ شده است.
وی تصریح كرد: برای بروز هرگونه خطر احتمالی ناشی از سرقت خودروها، مسافران و گردشگران ضمن استفاده از تجهیزات ایمنی مانند قفل پدال و فرمان، خودروهای خود را در محل های قابل دید و جای مطمئن (پاركینگ ها) پارك كنند.
سلطانی فرد اظهار داشت: از قرار دادن كیف حاوی اشیاء با ارزش و وجه نقد در كنار جاده ها و در معرض دید خودداری و در صورت وجود لوازم قیمتی در داخل چادرهای مسافرتی از ترك چادر پرهیز و حتی الامكان یك نفر از اعضای خانواده در چادر اسكان داشته باشد.
وی تاكید كرد:مسافران و گردشگران با قوانین خروج قانونی وسایل همراه مسافر از قبل آشنایی پیدا كنند تا در دام افراد سودجو جهت كمك به خارج كردن وسائل خریداری شده گرفتار نشوند.
رئیس كمیته انتظامی، امنیتی و ترافیك منطقه آزاد چابهار گفت: مراقب درگیری های ساختگی در اطراف خود بوده و در صورت مشاهده افراد بیكار و سودجو كه در اماكن عمومی و فروشگاهها و محل اسكان بی دلیل حضور دارند مراتب را به نزدیك ترین واحد انتظامی و پلیس اطلاع دهید.
3043**3213

سرخط اخبار استان‌ها