۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۱۳
کد خبر: 83249667
T T
۰ نفر
شهردار كلانشهر اراك منصوب شد

اراك - ایرنا - رئیس شورای اسلامی كلانشهر اراك گفت: وزیر كشور با صدور حكمی «محمد كریم شفیعی» گزینه منتخب این شورای اسلامی را به عنوان شهردار منصوب كرد.

كاوه فلك افلاكی» شامگاه سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: با صدور این حكم پس از گذشت حدود چهار ماه برای كلانشهر اراك سكاندار مدیریت شهری تعیین شد.
وی ادامه داد: شهردار جدید كلانشهر اراك بومی است و ظرفیت و چالش های شهری اراك را به خوبی می شناسد كه این مهم عاملی برای توسعه پایدار شهری است.
رئیس شورای اسلامی كلانشهر اراك بیان كرد: سكاندار مدیریت شهری اراك از فردا (چهارشنبه) در خود حاضر می شود و پیش بیش بینی می شود پنجم فروردین ماه جاری به صورت رسمی معارفه و از زحمات «ابوالفضل شالی بیگ» سرپرست فعلی تقدیر شود.
پس از ابلاغ قانون منع به كارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی و برخی نهادهای مشمول، «داوود تاجران» شهردار منتخب كلانشهر اراك در آبان ماه سال جاری از قطار پارلمان شهری اراك پیاده شده و « ابولفضل شالی بیگ» به سرپرستی شهرداری اراك انتخاب شد.
با گذشت مدتی اعضای شورای اسلامی كلانشهر اراك سرانجام شهردار منتخب را از این دو گزینه « سعید نادری» و « محمد جعفرپور» برگزیدند.
«سعید نادری» نائب رئیس و عضو شورای اسلامی شهر اراك دهم دی ماه با كسب هشت رأی از 11 مأخوذه اعضای شورای شهر به عنوان شهردار منتخب كلانشهر اراك معرفی شد.
پس از اعلام نظر قطعی وزارت كشور در خصوص نادری ، نشست بررسی انتخاب شهردار از میان 2 گزینه نهایی با حضور منتخبان شورای شهر در 27 بهمن ماه سال جاری برگزار شد كه «مهدی فاتحی» گزینه فراكسیون امید این شورا با كسب هفت رای از 11 رای ماخوذه به عنوان شهردار منتخب اراك گزینش شد اما كمتر از 48 ساعت، استعفای خود را تسلیم كرد.
«محمد جعفر پور» نیز به عنوان گزینه اصولگرایان شورای اسلامی شهر اراك بود كه در انتخابات این شورا سه رای به دست آورد و یك رای از مجموع آرا نیز ممتنع اعلام شد.
اعضای شورای اسلامی كلانشهر اراك در 29 بهمن ماه جاری «محمد كریم شفیعی» را به عنوان شهردار منتخب اراك معرفی كردند.
قائم مقامی شهردار كلانشهر كرج، مشاورعالی شهردار منطقه 18 تهران، معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری منطقه چهار تهران، معاون عمرانی و شهرسازی شهرداری اسلامشهر، مسئول شهرسازی و معماری شهرداری پاكدشت، مدیر عامل شركت توسعه شهری و سرپرست شركت خدمات سبز چابهار از جمله سوابق شهردار منتخب اراك محسوب می شود.
كلانشهر اراك مركز استان مركزی است و در این منطقه بیش از 620 هزار نفر جمعیت زندگی می كند.
3017/3075

سرخط اخبار سیاست