۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۵۱
کد خبر: 83249638
T T
۰ نفر
تولد يك نوزاد در روستاي محصور در برف آزادشهر

گنبدكاووس - ايرنا - رييس شبكه بهداشت آزادشهر از تولد يك نوزاد با كمك نيروهاي امدادي اين مركز در روستاي نراب اين شهرستان كه از 48 ساعت گذشته در محاصره برف هستند، خبر داد.

دكتر پرويز گلزاري روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: بارش هاي اخير باعث انسداد محورهاي اصلي و فرعي در بخش كوهستاني چشمه ساران اين شهرستان شده و كمك رساني پزشكي به روستاييان را با مشكل جدي مواجه كرده است.
وي با بيان اينكه ليست تمام مادران باردار در بانك اطلاعاتي اين مركز موجود است، افزود: با اطلاع از فرا رسيدن زمان زايمان يك مادر باردار در روز گذشته در روستاي نراب و با وجود مسدود بودن راه ارتباطي و قرار داشتن اين روستا در محاصره برف، با اعزام يك ماما به روستا، زايمان زائو با سلامتي انجام شده و هم اكنون مادر و فرزند در سلامت كامل و تحت نظارت ماماي اعزامي از مركز بهداشت است.
وي افزود: همزمان يك زن باردار ديگر در همان روستا با درد زايمان مواجه است كه تامين خدمات بيشتر پزشكي و يا انجام عمل سزارين در صورت نيازمندي به اين خدمات، مشكل است.
دكتر گلزاري گفت: يك زن باردار ديگر نيز كه در حال تردد در محور خوش ييلاق بود، به دليل وضعيت نامساعد جوي در اين منطقه گرفتار شده كه با انجام مراقبت هاي پزشكي در مركز اورژانس اين محور، حا وي رضايت بخش گزارش شده است.
محور خوش ييلاق كه از طريق طريق شهرستان 95 هزار نفري آزادشهر و در شرق استان اتصال دهنده گلستان به سمنان مي باشد به دليل بارش هاي 48 ساعت گذشته مسدود بوده و ارتباط با روستاهاي اين منطقه نيز به دليل بارش برف با مشكل روبرو شده است.
9433/1860

سرخط اخبار استان‌ها