9 هتل پنج و چهار ستاره در منطقه آزاد چابهار در حال ساخت است

چابهار- ایرنا- مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار گفت: 9 هتل پنج و چهار ستاره به منظور استقبال و پذیرایی مناسب از گردشگران در این منطقه در حال ساخت است كه با افتتاح آنها بخشی از مشكلات اسكان مرتفع می شود.

عبدالرحیم كردی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر ساخت هتل ها، 10 واحد بوم گردی نیز در سطح منطقه آزاد چابهار طراحی و در حال اجراست كه اتمام و بهره برداری از آنها شرایط گردشگری در این منطقه را برای گردشگران بیش از پیش مناسب تر می كند.
وی بیان كرد: در 2 سال گذشته سعی كردیم با ساخت و راه اندازی هتل های سه ستاره و هتل آپارتمان بعلاوه یك واحد اقامتی بومگردی امكان سفرهای ارزان به چابهار را فراهم كنیم ضمن اینكه برای نوروز امسال خانه های اجاره ای بسیاری نیز توسط ستاد اسكان مسافران در منطقه آزاد و شهر چابهار پیش بینی شده و گردشگران می توانند با آسودگی خاطر از خانه های اجاره ای رجیستر شده توسط ستاد اسكان استفاده كنند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینكه این شهرستان جذابیت ها و ظرفیت های زیادی در حوزه گردشگری و اقتصادی دارد، خاطرنشان كرد: در آینده ای نزدیك علاوه بر افزایش امكانات رفاهی برای گردشگران هزینه های سفر به چابهار نیز كاهش می یابد.
وی بیان كرد: منطقه آزاد چابهار در حوزه گردشگری از هیچ تلاشی دریغ نمی كند و با راه اندازی «باشگاه دوستداران چابهار» قدمی در شعار امسال سازمان جهانی گردشگری «تحول دیجیتال در گردشگری» برداشته است.
كردی گفت: باشگاه «دوستداران چابهار» با استفاده از فرصت های ایجاد شده از طریق فناوری اطلاعات گردشگری منطقه آزاد و سواحل مكران در جنوب شرق ایران را گسترش و بروزرسانی می كند.
وی ادامه داد: امسال «باشگاه دوستداران چابهار» هزینه های سفر به منطقه آزاد چابهار را برای گردشگران كاهش داده و شرایط استفاده از فناوری های نوین دیجیتال در راهنمایی های سفر و بهره مندی آسان و كم هزینه از هتل ها، رستورانها، اماكن تفریحی، گردشگری، همچنین مراكز تجاری و خرید در این منطقه را برای آنان فراهم كرده است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح كرد: همچنین این باشگاه نه تنها صنعت گردشگری منطقه آزاد بلكه گردشگری در تمام مناطق آزاد كشور و حتی گردشگری در ایران را متحول می كند.
وی گفت: منطقه آزاد چابهار جذابیت های بسیاری در حوزه گردشگری طبیعت دارد كه هنوز برای اغلب هموطنان ناشناخته است و «باشگاه دوستداران چابهار» قادر است این جذابیت ها را به گردشگران معرفی و بهره مندی آسان و كم هزینه از آنها را برایشان فراهم كند.
3043**3213

سرخط اخبار استان‌ها