۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۴۸
کد خبر: 83249629
T T
۰ نفر
136 نفر در چهارشنبه سوري گيلان دچار آسيب شدند

رشت - ايرنا - مدير مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي گيلان گفت: 136 نفر در حوادث چهارشنبه سوري در اين استان دچار آسيب شدند.

پيمان اسدي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با بيان اين كه از مجموع آسيب ديدگان چهارشنبه سوي در استان گيلان، 105 نفر مرد و 31 نفر زن هستند، افزود: بيشترين گروه سني 10 تا 20 سال گزارش شده است.
وي بيشترين ماده محترقه آسيب زا در اين حوادث را ترقه عنوان و اظهار كرد: دست، چشم، صورت و سر و گردن به ترتيب بيشترين نواحي صدمه ديده در اين افراد را به خود اختصاص داده است.
مدير مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي استان گيلان بيان داشت: در زمان حاضر، 13 نفر از آسيب ديدگان در بيمارستان ها بستري و بقيه تحت درمان قرار گرفته و ترخيص شدند.
وي خاطر نشان كرد: شديدترين آسيب مربوط به يك خانم 25 ساله از چابكسرست كه دچار آسيب شديد چشمي شده است.
450 نيروي مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي گيلان در چهارشنبه آخرسال آماده باش كامل بودند، علاوه بر اين، نيروهاي اين مركز از عصر روز گذشته (سه شنبه) تا پايان شب، به همراه خودروهاي اورژانس در چهار محور اصلي و پرتردد شهرستان رشت مستقر بودند.
طرح امداد نوروزي مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي گيلان نيز از بيست و پنجم ماه جاري در 62 پايگاه استان به اجرا درآمده و تا 15 فروردين ادامه دارد.
مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي 115 گيلان، داراي يك دستگاه اتوبوس آمبولانس، دو موتور لانس و 120 دستگاه آمبولانس است.
7286 /6030

سرخط اخبار استان‌ها