شمار مصدومان چهارشنبه سوری اردبیل 148 نفر اعلام شد

اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل تعداد نهایی مصدومان حوادث مربوط به برگزاری آیین چهارشنبه سوری را 148 نفر اعلام كرد.

دكتر قدرت اخوان اكبری روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، با اشاره به كاهش 40 درصدی تعداد مصدومان حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال گفت: برابر آمار ثبت شده در مركز فوریت های پزشكی استان، در حوادث مربوط به چهارشنبه سوری 10 نفر بستری شده، 10 نفر دچار آسیب جزیی چشمی شدند و انگشت سه نفر از مصدومان نیز قطع شده است.
وی سنین بیشتر مصدومان حوادث مربوط به چهارشنبه سوری را 15 تا 25 سال ذكر كرد و گفت: شهرستان اردبیل با 88 مورد بیشترین تعداد مصدومان را داشته است.
اخوان اكبری اضافه كرد: خوشبختانه حوادث امسال آیین چهارشنبه آخر سال بدون فوتی بود و تعداد و شدت مصدومیت ها هم به علت آموزش ها و فرهنگ سازی انجام شده در خانواده ها به شكل محسوسی كاهش یافت.
وی از آمادگی كامل مراكز بهداشتی و درمانی استان اردبیل برای خدمات رسانی بهداشتی و درمانی در تعطیلات نوروز خبر داد و گفت: برای انجام خدمات بهداشتی و درمانی در كل استان اردبیل بیش از چهار هزار نیروی انسانی سازماندهی شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی ، درمانی استان اردبیل همچنین افزود: در مراكز درمانی شهری و در جاده های استان نیز 100 دستگاه آمبولانس ، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و نیز یك فروند بالگرد امدادی آماده خدمات رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی استان است.
1905/6016

سرخط اخبار استان‌ها