۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۱۰
کد خبر: 83249585
T T
۰ نفر
قطار گردشگري لرستان افتتاح شد

خرم آباد - ايرنا - قطار گردشگري لرستان با ظرفيت 336 صندلي در چهار واگن امروز 29 اسفند ماه با حضور مسئولان استاني در ايستگاه راه آهن دورود افتتاح شد.

به گزارش ايرنا، مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري لرستان در جمع خبرنگاران گفت: آبشارهاي بيشه، آب گرمه، عيدانه، جلوه هاي بي نظير از زندگي روستايي در آب شباندر، چشمه آب درماني گوگردي چم سنگر و شاهكار مهندسي صنعت حمل و نقل ريلي در ايستگاه سپيدشت در كنار رودخانه خروشان سزار از جمله جلوه هاي ويژه و جاذبه هاي گردشگري در مسير حركت اين قطار گردشگري است.
سيد امين قاسمي بيان كرد: اقامت در اقامتگاه هاي بوم گردي، طبخ و سرو غذاهاي بومي و اجراي موسيقي محلي در طي اين مسافرت ريلي در كنار بازديد از آثار تاريخي شهرهاي خرم آباد و بروجرد و جاذبه هاي طبيعي گردشگري شهرستان اليگودرز از برنامه هاي در نظر گرفته شده دراين بسته گردشگري است.
مجري طرح قطار گردشگري لرستان در خصوص مسير پيش بيني شده براي اين قطار اظهارداشت: مبدا حركت اين قطار دورود است و 14 ايستگاه براي توقف دارد كه يكي از مزيت‌هاي مهم آن در فاصله توقف بين 2 ايستگاه بلاگ است.
حامد خليلي افزود: قطار گردشگري لرستان از ايستگاه دورود به سمت ايستگاه چم‌چيت (بازديد از آبشار آبگرمه) آبشار عيدانه و سپس بيشه حركت مي‌كند.
وي اضافه كرد: بعد از آن به ايستگاه 501 (بازديد از روستاي آب‌شبان) و سپس ايستگاه 503 يا همان قاب عكس سه ‌وجهي مي‌رسد كه اين ايستگاه به گونه‌اي است تا مسافر در حالت ايستاده 2 تونل، يك پل و يك آبشار را همزمان ببيند.
مجري طرح قطار گردشگري لرستان ادامه داد: اين قطار در گام بعدي به ايستگاه سپيددشت مي‌رسد كه به دليل شكل هندسي و پيچ‌هايي كه در مسير وجود دارد، از آن به عنوان شاهكار مهندسي ريلي كشور ياد مي‌شود و در ادامه مسير ايستگاه چم سنگر، كشور و بازديد از جاذبه‌هاي ايستگاه و چشمه آب گوگرد تعريف شده است.
خليلي گفت: بعد از آن قطار به ايستگاه 538 مي‌رسد كه اين ايستگاه نيز داراي صخره‌هاي باستاني محل زندگي پرندگان است.
وي در خصوص مسير برگشت اين قطار افزود: در مسير برگشت به پل آب مامون مي‌رسيم كه در آنجا موسيقي محلي و بازارچه‌هايي براي عرضه توليدات و محصولات روستايي و صنايع ‌دستي ايجاد شده و ايستگاه دورود پايان مسير خواهد بود.
قطار گردشگري لرستان صبح روز 29 اسفند ماه با حضور احمد مراد پور معاون عمراني استاندار، اسد عبدالهي فرماندار خرم آباد و امين قاسمي مدير كل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري لرستان افتتاح شد.
1920/7273

سرخط اخبار استان‌ها