راه هاي اصلي و فرعي آذربايجان شرقي با وجود بارش برف باز است

تبريز - ايرنا - سرپرست پليس راه فرماندهي انتظامي آذربايجان شرقي گفت: تمامي راه هاي فرعي و اصلي استان با وجود بارش برف باز بوده و تردد در آن ها در جريان است.

سرهنگ رضا كريمي نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: شامگاه ديروز بارش به همراه كولاك موجب بسته شدن مقطعي آزاد راه تبريز- زنجان شد كه با تلاش نيروهاي راهداري و هلال احمر و مديريت بحران استان در كمتر از دو ساعت مسير بازگشايي شد.
وي اعلام كرد: با توجه به بارش سنگين برف برخي از راه هاي روستايي شهرستان هاي هشترود و بستان آباد بسته است.
سرهنگ كريمي نژاد با بيان اينكه سطح جاده هاي استان پوشيده از برف است، از رانندگان خواست نسبت به مجهز كردن خودرو به تجهيزات زمستاني اقدام كرده و از سفرهاي غير ضروري خودداري كنند و در صورت ضرورت از وسايل حمل و نقل عمومي استفاده كنند.
وي با تاكيد بر اينكه رانندگان پيش از سفر از وضعيت فني خودرو اطمينان حاصل كنند، اضافه كرد: رانندگان وضعيت چراغ هاي عقب و جلو، بخاري و برف پاكن هاي خودرو خود را كنترل كنند.
وي با اشاره به اجراي طرح نوروزي پليس، گفت: در اين راستا نيروهاي پليس راه استان در چهار ايستگاه و 14 پاسگاه در راه هاي ارتباطي حضور دارند.
سرپرست پليس راه آذربايجان شرقي افزود: 110 تيم گشتي پليس راه استان در راستاي اجراي طرح امداد نوروزي و با هدف ارايه خدمات به مسافران در نقاط حادثه خيز و محورهاي مواصلاتي مستقر هستند.
6120/3071

سرخط اخبار استان‌ها