بهسازی محور سامان به پل زمانخان سرعت می گیرد

شهركرد- ایرنا- مدیركل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به حجم ترافیكی بالای محور منتهی به پل زمانخان شهرستان سامان عملیات بهسازی و تعریض این محور با سرعت در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، داریوش حسینی روز چهارشنبه در دیدار از طرح های راهسازی شهرستان سامان افزود: پل زمانخان یكی از مهمترین جاذبه های گردشگری استان است و به منظور افزایش ایمنی و كاهش حجم ترافیك در ایام نوروز عملیات تعریض این محور سرعت می گیرد.
وی ادامه داد: با توجه به اینكه محور یاد شده هم اكنون چهار خطه شده است و به تقاطع غیر همسطح نیاز دارد ، 2 تقاطع برای این محور پیش بینی شده است كه چنانچه مجوز انفجار ترانشه های سنگی صادر شود، كار تعریض تا پایان سال كاری تكمیل می شود.
مدیركل دفتر فنی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز در این دیدار، رفع مشكلات كشاورزان را شرط لازم اجرای طرح های راهسازی دانست و گفت: برای تعریض محورهای مواصلاتی شهرستان سامان ابتدا باید مشكلات كشاورزان رفع شود.
احسان امانی افزود: در همین خصوص اداره كل راه و شهرسازی مكلف شده تا در كمیته فنی راهكارهای رفع مشكلات مردم منطقه را ارائه و چنانچه ضرری متوجه باغداران شود را جبران كند.
وی با اشاره به تعریض محور سامان به پل زمانخان، تصریح كرد: برای رفع مشكل باغدارانی كه در 2 طرف این محور فعالیت كشاورزی دارند مقرر شده تا پل زیرگذر احداث شود و باغداران هم قول داده اند تا در اجرای طرح های راهسازی در خصوص تملك اراضی همكاری كنند.
فرماندار شهرستان سامان نیز رفع نقاط حادثه خیز این شهرستان را یكی از مهمترین برنامه های در دستور كار عنوان كرد و گفت: اجرای این طرح ها با رعایت حق و حقوق كشاورزان انجام می گیرد.
به گزارش ایرنا، پل زمانخان شهرستان سامان از جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری است كه گردشگران بسیاری را به ویژه در ایام نوروز و فصل تابستان جذب می كند ولی ترافیك زیاد جاده منتهی به این محور سالهاست كه مشكلاتی را برای مردم محلی و گردشگران به همراه داشته است.
جاذبه گردشگری پل زمانخان از بناهای با ارزش و قدیمی شهرستان سامان است كه دارای 2 دهانه پل است. این جاذبه 30 متر طول و 12 متر ارتفاع دارد.
پل زمانخان در نزدیكی شهر سامان بر روی رودخانه زاینده رود و بر روی سه پایه سنگی طبیعی بنا شده و در فاصله 22 كیلومتری شمال شهركرد قرار دارد.
7363/2097

سرخط اخبار استان‌ها