2300 نفر در مساجد سيستان و بلوچستان معتكف شدند

زاهدان- ايرنا- مديركل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: 2 هزار و 300 نفر از مردم اين استان از اذان صبح امروز /چهارشنبه/ در مساجد معتكف شدند.

حجت الاسلام عيسي بزماني روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: امسال اين مراسم معنوي در افزون بر 40 مسجد سيستان و بلوچستان برگزار مي شود.
وي با بيان اينكه بيشتر تعداد معتكفان را بانوان به خود اختصاص داده اند، افزود: از اين تعداد هزار و 820 نفر خانم‌ و 480 نفر مرد هستند.
مديركل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان تصريح كرد: 495 نفر شامل 320 نفر خانم در مساجد الزهرا (س) و حضرت زينب (س) و 170 مرد در مساجد جامع و حسين بن علي (ع) اين شهر معتكف شدند.
وي برپايي محافل انس با قرآن، برگزاري حلقه هاي معرفت و نشست هاي بصيرتي، كرسي تلاوت قرآن، سخنراني فرهيختگان، مراسم ادعيه خواني، برگزاري نماز جماعت و برگزاري اعمال ام داود در روز سوم اعتكاف را از جمله برنامه هاي محوري ويژه معتكفان در مساجد ذكر كرد.
حجت الاسلام بزماني تصريح كرد: سن بالاي 12سال، مسافر نبودن و داشتن قدرت لازم براي سكونت به مدت سه روز در مسجد از مهمترين شرايط معتكف شدن است.
وي اعتكاف را پرورش جسم و جان و آميزه اي از چند عبادت با فضيلت برشمرد و افزود: روزه، اقامت به مدت سه روز در مسجد و خواندن نماز از مهمترين شروط معتكفان بحساب مي آيد.
به گزارش ايرنا آيين معنوي اعتكاف به مدت سه روز از 29 اسفند تا دوم فروردين مصادف با 13 تا 15 رجب همزمان با سراسر كشور در سيستان و بلوچستان در حال برگزاري است.
9908**3213

سرخط اخبار استان‌ها