ترافيك سنگين نوروزي به جاده هاي مازندران بازگشت

ساري - ايرنا - نزديك شدن به ساعات پايان سال 97 و حركت مسافران به سوي شمال كشور ترافيك خودرويي را در جاده هاي مازندران سنگين و پرحجم كرد و رنگ و بوي نوروزي به استان داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، پس از بارندگي چند روزه كه با بارش باران و برف همراه و تردد در جاده هاي استان را غير ممكن كرده بود، از بامداد امروز چهارشنبه (29 اسفند) شاهد موج بزرگي از مسافران و افزايش حجم تردد و ترافيك در جاده هاي مازندران هستيم.
البته روز گذشته نيز به صورت مقطعي برخي از نقاط محورهاي مواصلاتي پايتخت به مازندران شاهد ترافيك پرحجم بود و بسته شدن مقطعي محورهاي كندوان، هراز و سوادكوه به علت ريزش كوه و بهمن نيز به اين ترافيك افزود.
فرمانده پليس راه مازندران امروز چهارشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: محدوديت هاي ترافيكي نوروزي در سه محور اصلي اين استان منتهي به پايتخت از 25اسفند ماه به اجرا گذاشته شد و تا 17 فروردين ماه سال 98 ادامه خواهد يافت.
سرهنگ محمدرضا قدمي با اشاره به اينكه حجم تردد در محور هاي استان از صبح امروز روبه افزايش است، افزود: در حال حاضر در 2 محور هراز و كندوان ترافيك سنگين و همچنين بارش برف و باران مشاهده مي شود.
وي ادامه داد: ترافيك در محور هراز در محدوده آبعلي تا امامزاده هاشم در استان تهران سنگين و در محدوده استان مازندران از منظريه تا آب اسك ، از وانا تا پليس راه بائيجان و از سه راهي چلاو تا پارك جنگلي سنگين و در باقي مناطق پرحجم مي باشد.
فرمانده پليس راه مازندران افزود: در محدوده امامزاده هاشم تا پلور شاهد بارش خفيف برف و پديده مه غليظ هستيم كه دقت بيشتر در رانندگي را از مسافران طلب مي كند.
به گفته او در محور كندوان نيز محدوده بيلقان در استان البرز ترافيك سنگين ، در محدوده گچسر تا پل زنگوله و هزار چم تا مرزن آباد سنگين و پرحجم مي باشد.
فرمانده پليس راه مازندران شرايط جوي محوركندوان را مه آلود همراه با بارش سنگين برف توصيف كرد و گفت: در كنار حجم بالاي ترافيك خودرويي، خطر ريزش بهمن در برخي نقاط منجر به كندي تردد نيز شده است.
قدمي وضعيت ترافيكي در محور سوادكوه و كياسر را روان و در برخي مناطق به صورت مقطعي پرحجم اعلام كرد و گفت: محورهاي ورودي استان از سمت شرق و غرب نيز پرحجم و روان مي باشد.
فرمانده پليس راه مازندران محورهاي درون شهري به خصوص در غرب استان را پرحجم عنوان كرد و گفت: پيش بيني مي شود در ساعات بعد از شهر با ترافيك سنگين در تمامي محور هاي استان مواجه بشويم.
**مسافران بدون زنجير چرخ وارد جاده هراز و كندوان نشوند
سرهنگ قدمي با اشاره به اينكه بارش برف در 2 محور كوهستاني در حال باريدن است، افزود: رانندگان بدون به همراه داشتن زنجير چرخ وارد محور هراز و كندوان نشوند.
وي تاكيد كرد كه از ورود خودروهاي بدون زنجير چرخ به جاده هراز و كندوان جلوگيري خواهد شد.
فرمانده پليس راه مازندران همچنين اعلام كرد:از ساعت 12ظهر امروز چهارشنبه محور كندوان از مرزن آباد به سوي كرج مسدود و از ساعت 15 از كرج به سمت چالوس يكطرفه مي شود.
** توصيه هاي پليس براي ايام نورور98
سرهنگ قدمي از رانندگان خواست براي تردد در تمامي محور هاي استان مازندران ، سرعت مطمئن را رعايت و به تابلوها و علائم نصب شده در مسير توجه كنند.
فرمانده پليس راه مازندران گفت: رانندگان در صورت مشاهده ترافيك و راهبندان از تردد در شانه خاكي خود داري كنند و صبوري بيشتري از خود نشان دهند تا هم براي خود و هم براي ديگران حادثه ايجاد نكنند.
وي افزود: در صورت مشاهده تخلفات حادثه ساز از سوي رانندگان ماجراجو ، همراه با اعمال جريمه نقدي ، خودرو آنان تا 72 ساعت توقيف و مهمان پليس راه خواهد بود.
سرهنگ قدمي با اشاره به پيش بيني بارش هاي متعدد در ايام نوروز، گفت : به دليل لغزنده شدن جاده ها و كاهش ميدان ديد ، رانندگان بايد توجه بيشتري داشته باشند و از اقدام به رانندگي پر خطر خودداري نمايند .
قدمي همچنين با اشاره به رانندگان هشدار داد تا از رانندگي پر خطر ، سبقت و سرعت غير مجاز و همچنين عدم رعايت فاصله قانوني پرهيز كنند.
وي همچنين افزود: به علت ترافيك سنگين و ايجاد پديده هايي همچون مه غليظ در جاده هاي مازندران، احتمال خواب آلودگي افزايش يافته كه هشياري بيشتر رانندگان و ديگر سرنشينان را مي طلبد.
وي تعجيل در رسيدن به مقصد و رانندگي با سبقت هاي غير مجاز در هواي باراني را بشدت خطرناك اعلام كرد و گفت: رانندگان در اين مواقع از سرعت خود كاسته و صبوري را پيشه كنند تا هم امنيت خود و هم امنيت ديگران را تضمين نمايند.
گفتني است، در حالي كه هم اكنون شرايط جوي محورهاي استان صاف تا نيمه ابري است، در محور هاي مواصلاتي داخلي استان شاهد بارش باران هستيم.
بر اساس پيش بيني هواشناسي مازندران سامانه بارشي كه عصر يكشنبه وارد استان مازندران شد تا فردا ادامه دارد.
مازندران بيش از 11 هزار كيلومتر جاده اصلي و فرعي دارد كه حدود چهار هزار كيلومتر آن محور اصلي است .
هراز ، سوادكوه و كندوان پرترافيك ترين محورهاي مازندران هستند.
7335/1899

سرخط اخبار استان‌ها