۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۹:۴۵
کد خبر: 83249556
T T
۰ نفر
سلطانيه زنجان آماده پذيراي مسافران نوروزي است

زنجان - ايرنا - فرماندار سلطانيه گفت: طبق برنامه ريزي ها پيش بيني مي شود شمار گردشگران و بازديدكنندگان نوروزي از آثار و جاذبه هاي تاريخي اين شهرستان 20 درصد افزايش داشته باشد كه تحقق اين مهم چشم انداز بسيار خوبي را فرهم مي كند.

حسين رحماني روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اين در حالي است كه نوروز سال گذشته و در بازه زماني 25 اسفند 96 تا 18 فروردين سال جاري 100 هزار گردشگر و مسافر نوروزي از آثار تاريخي و جاذبه هاي گردشگري اين شهرستان بازديد كردند كه نسبت به سال ماقبل آن رشد نشان مي داد.
وي اظهار داشت: قبل از آغاز تعطيلات نوروزي و با فعاليت ستاد تسهيلات سفر مصوباتي به دستگاه هاي متولي امر در شهرستان اعلام شد تا بيش از گذشته شهر تاريخي سلطانيه پذيراي مسافران و گردشگران نوروزي باشد.
اين مسئول ادامه داد: هم اكنون شهر سلطانيه و مجموعه آثار تاريخي براي ورود و بازديد گردشگران نوروزي فراهم شده و همزان با اولين روز بهار و با حضور مسولان شهرستاني از نخستين ورود مسافران شهر با هديه اي استقبال خواهد شد.
وي اضافه كرد: بر اين اساس در ايام نوروز براي اسكان مسافران و گردشگران در شبانه رو اعم از واحدهاي اقامتي ، بوم گردي و خوابگاهها 300 نفر در نظر گرفته شده كه در مجموع پارسال نزديك به سه هزار نفر اسكان يافتند.
فرماندار سلطانيه ادامه داد: باتوجه به ظرفيت هاي بالاي سلطانيه و وجود چهار اثر مهم و تاريخي گنبد سلطانيه، ملاحسن كاشي، داشن كسن، چلبي اوغلي ساخت مجتمع رفاهي ، خدماتي و تفريحي توسط سرمايه گذار بخش خصوصي و با اعتبار 15 ميليارد تومان كلنگ زني شده كه عمليات اجرايي آن از اوايل سال جديد آغاز مي شود.
وي خاطر نشان كرد: اين شهرستان از ورود سرمايه گذاران براي ساخت مكان هاي مختلف اقامتي از قبيل هتل نيز استقبال مي كند كه تحقق اين امر به جذب بيشتر گردشگران و رونق اقتصادي اين شهرستان منتهي مي شود.
به گزارش ايرنا، سالانه حدود 140 هزار گردشگر داخلي و خارجي از گنبد جهاني سلطانيه بازديد مي كنند.
گنبد سلطانيه يادگار دوره ايلخانيان در ايران است و يكي از آثار ثبت شده كشور در فهرست ميراث جهاني محسوب مي شود، اين گنبد به دست سلطان محمد خدابنده در قرن هشتم احداث شده و هم اكنون بزرگترين گنبد آجري جهان بشمار مي آيد.
شهرستان سلطانيه با 30 هزار نفر جمعيت در 40 كيلومتري از مركز استان زنجان قرار دارد.
9646/8068

سرخط اخبار استان‌ها