۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۹:۲۹
کد خبر: 83249538
T T
۰ نفر
گلزار بهشت زهرا(س) آماده پذیرایی از زائران نوروزی است

شهرری- ایرنا- رئیس اداره امور گلزار شهدای تهران گفت: مقدمات پذیرایی از زائران حرم مرقد مطهر حضرت امام(ره) و گلزار شهدای بهشت زهرا(س) طی تعطیلات نوروزی فراهم شده است.

علیرضا اكبری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در هفته ‌های اول فروردین ماه، مهمانان نوروزی كه از سراسر كشور به تهران سفر می كنند ضمن زیارت مرقد مطهر حضرت امام(ره) می توانند از گلزار شهدای بهشت زهرا(س) ، شهدای انقلاب و دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم به ویژه شهدای شاخص، مجموعه فرهنگی گلزار شهدا كه شامل سالن نمایش فیلم شهید آوینی، موزه آثار شهدا و نیز نمایشگاه موزه عبرت بازدید كنند.
وی افزود: در ایام نورورز مجموعه فرهنگی گلزار شهدا همه روزه از ساعت 8 تا 14 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 تا اذان مغرب و عشاء آماده پذیرایی از زائران است.
اكبری اضافه كرد: مجموعه فرهنگی ما آمادگی دارد تا آدرس شهدای شاخص را شناسایی و اطلاعاتی را در اختیار زائران قرار دهند
وی عنوان كرد:. ارائه بروشورهای مخصوص معرفی شهدای شاخص گلزار شهدای تهران و نقشه مراز شهدای بهشت زهرا(س) از جمله خدماتی است كه در اختیار زائران قرار می ‌گیرد.
مسئول اداره امور گلزار شهدای تهران در ادامه تصریح كرد: خانواده شهدا توجه داشته باشند، امور خدماتی مزار مطهر شهدا به صورت رایگان انجام می شود و برای دریافت خدماتی از جمله مرمت ویترین‌های شهدا، تعویض شیشه، سیمان كاری و رنگ آمیزی مزار مطهر با مراجعه به خانه شهید گلزار شهدای تهران از این خدمات استفاده كنند.
وی گفت كه، همچنین زائران و مهمانان نوروزی می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.golzar.info اطلاعات شهید مورد نظر را دریافت نمایند.
اكبری با اشاره به ویژه برنامه تحویل سال نو در گلزار شهدای تهران بیان كرد: مراسم تحویل سال جدید در گلزار شهدای تهران در روز چهارشنبه (29 اسفندماه) با حضور خانواده های شهدا و ایثارگران در قطعه 40 سرداران بی پلاك از ساعت از ساعت 24 آغاز می‌شود.
به گزارش ایرنا، بهشت زهرا(س) بزرگترین آرامستان ایران است كه در جنوب تهران قرار دارد.
گلزار 30 هزار شهید انقلاب، هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم و جانبازان شهید در بهشت زهرا(س) قرار دارد.
6003

سرخط اخبار فرهنگ