۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۹:۲۵
کد خبر: 83249533
T T
۰ نفر
هشدار نسبت به طغیان رودخانه اترك

گنبدكاووس - ایرنا - بخشدار داشلی برون شهرستان گنبدكاووس از احتمال طغیان رودخانه اترك در این بخش مرزی خبر داد و گفت: در صورت وقوع طغیان، عواقب آن بیشتر برای مزارع حاشیه رودخانه پیش بینی می شود.

حاجی نظر شبرمحمدلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: تاكنون طغیان رودخانه اترك به بخش داشلی برون نرسیده ولی طبق گزارش های دریافتی در بالادست، خساراتی به زمین های كشاورزی حاشیه آن وارد كرده است.
وی گفت: بخشداری داشلی برون تاكنون در سه مرحله، هشدار پیش آگاهی را به مردم این بخش بویژه كشاورزان حاشیه رودخانه اترك، اطلاع رسانی كرده است.
وی همچنین از وجود فرونشست زمین ناشی از بارش های دو روز اخیر در برخی از محورهای ارتباطی بخش خبر داد و افزود: فرونشست هایی از جمله در سه راهی 'آق بند'، و نیز در مسیر جاده گنبد به روستای كرند در محدوده روستاهای 'هوتن' و 'دماغ'، گزارش شده است.
شیرمحمدلی از رانندگان عبوری در محورهای ارتباطی این بخش درخواست كرد كه با احتیاط در این محورها تردد كنند.
وی در خصوص خسارت طوفان و بارندگی ها اخیر نیز گفت: در برخی از روستاهای این بخش، خساراتی به منازل و انبارهای با مصالح خشتی گزارش شده كه آمار دقیق آنها متعاقبا اطلاع رسانی می شود.
سامانه سرد و بارشی كه از یكشنبه شب وارد استان گلستان شده، بخش مرزی داشلی برون گنبدكاووس را نیز تحت تاثیر قرار داده طبق گزارش معاون اداره كل هواشناسی گلستان به ایرنا، در ایستگاه باران سنجی شهر مرزی اینچه برون به عنوان مركز بخش داشلی برون، تا صبح روز گذشته 76 میلیمتر باران ثبت شده بود.
بخش داشلی برون گنبدكاووس با حدود 30 روستا و جمعیت تقریبی 26 هزار نفر در شمال این شهرستان و در مرز ایران و تركمنستان واقع است و رودخانه اترك در مناطقی از این بخش، مرز بین این دو كشور محسوب می شود.
/1860/6204