۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۹:۲۳
کد خبر: 83249531
T T
۰ نفر
هشدار؛ رودخانه اترك طغیان می كند

گنبدكاووس - ایرنا - بخشدار بخش داشلی برون شهرستان گنبدكاووس از احتمال طغیان رودخانه اترك در این بخش مرزی خبر داد و گفت: در صورت وقوع طغیان عواقب آن بیشتر برای مزارع حاشیه رودخانه پیش بینی می شود.

حاجی نظر شبرمحمدلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: تاكنون طغیان رودخانه اترك به بخش داشلی برون نرسیده ولی طبق گزارش های دریافتی در بالادست، خساراتی به زمین های كشاورزی حاشیه آن وارد كرده است.
وی گفت: بخشداری داشلی برون تاكنون در سه مرحله هشدار پیش آگاهی را به مردم منطقه بویژه كشاورزان حاشیه رودخانه اترك، اطلاع رسانی كرده است.
وی همچنین از وجود فرونشست زمین ناشی از بارش های چند روز اخیر در برخی محورهای ارتباطی بخش خبر داد و افزود: فرونشست هایی از جمله در سه راهی 'آق بند' و نیز در مسیر جاده گنبد به روستای كرند در محدوده روستاهای 'هوتن' و 'دماغ' گزارش شده است.
شیرمحمدلی از رانندگان عبوری در محورهای ارتباطی این بخش درخواست كرد كه با احتیاط در جاده ها تردد كنند.
وی در خصوص خسارت طوفان و بارندگی های اخیر نیز گفت: در برخی روستاهای این بخش، خساراتی به منازل و انبارهای با مصالح خشتی گزارش شده كه آمار دقیق آنها متعاقبا اطلاع رسانی می شود.
سامانه سرد و بارشی كه از یكشنبه شب وارد استان گلستان شده، بخش مرزی داشلی برون گنبدكاووس را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
طبق گزارش معاون اداره كل هواشناسی گلستان به ایرنا، در ایستگاه باران سنجی شهر مرزی اینچه برون به عنوان مركز بخش داشلی برون، تا صبح روز گذشته 76 میلیمتر باران ثبت شده بود.
بخش داشلی برون گنبدكاووس با حدود 30 روستا و جمعیت تقریبی 26 هزار نفر در شمال این شهرستان و در مرز ایران با تركمنستان واقع است.
اقتصاد ساكنان منطقه كه تركمن هستند بر پایه دامپروری و كشاورزی استوار است.
/1860/6204

سرخط اخبار استان‌ها