۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۹:۱۶
کد خبر: 83249521
T T
۰ نفر
100كلاس مدارس دشتي آماده اسكان مسافرين نورزوي شد

بوشهر-ايرنا- فرماندار دشتي استان بوشهر گفت: 100 كلاس از مدارس در 4 شهر و شماري از روستاهاي شهرستان دشتي آماده اسكان مسافرين نوروزي شده است.

عبدالله نادري روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: شهرستان دشتي با جاذبه هاي گردشگري و تاريخي آماده اسكان و استقبال از مسافرين نوروزي شده است.
وي يادآورشد: امسال براي استقبال بهتر و ارائه خدمات مطلوب تر به مسافران از چند ماه قبل ستاد خدمات سفر در سطح شهرستان تشكيل شده است.
نادري اضافه كرد: ايام نوروز فرصت خوبي براي معرفي و شناساندن آثار تاريخي و مناطق گردشگري شهرستان دشتي به مسافران است.
فرماندار دشتي اظهارداشت: در همين راستا در قالب هشت كميته برنامه ريزي ها و تمهيدات لازم براي برگزاري جشن هاي نورزو و استقبال و اسكان مسافرين نوروز اتخاذ شده است.
نادري ادامه داد: در حوزه بومي گردي در دشتي كارهاي خوبي صورت گرفته و تاكنون چند اقامتگاه بومگردي در روستاهاي فقيه حسنان، بحيري، جبري، كردلان، حسين زايري راه اندازي شده و در تمام روستاهاي داراي دهياري نيز فضاهاي لازم براي اسكان مسافرين نوروزي آماده شده است.
وي افزود: در ايام نوروز برنامه شاد و متنوع از طرفي شهرداران در قالب جشنواره نوروزي جهت مسافران در شهرها برگزار خواهند كرد.
نادري گفت: دشتي با دارا بودن جاذبه هاي تاريخي مانند آتشكده يا كلات مند، كلوت هاي مند، عمارت شيرنيه و قلعه محمد خان در خورموج، گنبدهاي نمكي و جادذبه هاي طبيعي گردشگري در دهستان طسوج و 25 كيلومتري ساحل بكر و زيبا كه برخي از آنها ثبت ملي نيز شده نظر هر گردشگري را به خود جلب مي كند.
شهرستان دشتي با 86 هزار نفر جمعيت در 80 كيلومتري جنوب بوشهر واقع است.
7206/6045

سرخط اخبار استان‌ها