۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۹:۱۳
کد خبر: 83249517
T T
۰ نفر
راههای كوهستانی بلده نور همچنان بسته است

نوشهر- ایرنا - رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نور اعلام كرد به علت برف سنگین و كولاك شدید راههای كوهستانی و سخت گذر مناطقی از این شهرستان بویژه محور 'پل زنگوله به بلده ' همچنان بسته است.

بارندگی شدید در جلگه و برف در ارتفاعات از روز یكشنبه هفته جاری درمازندران آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد.
راه ارتباطی بلده به پل زنگوله حدود 60 كیلومتر طول دارد و مسافران در حال گذر از محور كندوان كه مقصد آن ها شهرها و روستاهای شرقی مازندران باشد، می توانند از این مسیر نیز در زمان اوج ترافیك تردد داشته باشند.
سلیمان ایزدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اگرچه نیروهای راهداری در سه روز گذشته به طور شبانه روزی مشغول عملیات نمك پاشی و برفروبی مسیرهای پوشیده از برف در این منطقه بودند ولی ریزش سنگین برف و كولاك شدید بازگشایی مسیرها را دچار مشكل كرده است.
وی اظهار داشت: ارتفاع برف در برخی از این مناطق به حدود 70 سانتی متر رسیده است ضمن آنكه اگراین مسیر بازگشایی شود براثر ریزش بهمن می تواند برای مسافران خطر آفرین باشد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نور به رانندگان خودروهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی در برخی از مسیرهای سخت گذر و كوهستانی این شهرستان توصیه كرد كه به طور حتم از زنجیرچرخ استفاده كنند تا تردد خودروها مختل نشود.
بخش كوهستانی بلده نور با 46 روستا و جمعیت 12 هزار نفری دارای 120 كیلومتر جاده اصلی و 300 كیلومتر راه فرعی است.
اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نور حدود 750 كیلومتر راه اصلی و فرعی را زیرپوشش دارد.
شهرستان نور با جمعیتی دست كم 130 هزار نفردرغرب مازندران قراردارد.
7078 /1899