حوادث چهارشنبه سوري در اصفهان حدود 50 درصد كاهش يافت

اصفهان- ايرنا - رئيس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي اصفهان از كاهش حدود 50 درصدي حوادث چهارشنبه سوري در اين استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

غفور راستين روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: سال گذشته 91 نفر در اين ارتباط مجروح شدند كه اين آمار از ابتداي اسفند امسال تا سه شنبه شب به 53 نفر كاهش يافت.
وي مجموع افراد حادثه ديده مرتبط با چهارشنبه سوري امسال كه توسط اورژانس اصفهان خدمات رساني شد را 34 نفر اعلام كرد و افزود: از اين تعداد چهار مورد در بيمارستان بستري و 30 مورد بصورت سرپايي درمان شدند.
رئيس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي اصفهان اضافه كرد: سه نفر از حادثه ديدگان به دليل سوختگي در بيمارستان امام سوي كاظم ( سوانح سوختگي) اصفهان بستري شدند كه 2 نفر از شهرستان كاشان و يك نفر از شهرستان فلاورجان هستند.
وي تصريح كرد : يك نفر از شهر وزوان از توابع شهرستان شاهين شهر و ميمه نيز به دليل آسيب ديدگي از ناحيه چشم در بيمارستان فيض اصفهان بستري شد.
راستين با بيان اين كه خوشبختانه شهرستان اصفهان در پايان امسال چهارشنبه شب آرامي را پشت سر گذاشت، اظهارداشت: هيچ مورد مجروح و مصدوم مرتبط با چهارشنبه سوري در شهرستان اصفهان به ثبت نرسيد.
وي افزايش آگاهي مردم در پي ارائه نكات آموزشي به شهروندان از سوي نهادهاي خدمات رسان از جمله اورژانس و دانشگاه علوم پزشكي و فعاليت خوب رسانه ها در آگاهي بخشي به جامعه نسبت به خطرات و عواقب ساخت و استفاده از مواد محترقه در چهارشنبه سوري را از جمله دلايل كاهش اين حوادث بيان كرد.
/6026/2093/۷۱۳۵

سرخط اخبار استان‌ها