۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۹:۰۲
کد خبر: 83249504
T T
۰ نفر
حوادث چهارشنبه سوری در اصفهان حدود 50  درصد كاهش یافت

اصفهان- ایرنا - رئیس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی اصفهان از كاهش حدود 50 درصدی حوادث چهارشنبه سوری در این استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

غفور راستین روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سال گذشته 91 نفر در این ارتباط مجروح شدند كه این آمار از ابتدای اسفند امسال تا سه شنبه شب به 53 نفر كاهش یافت.
وی مجموع افراد حادثه دیده مرتبط با چهارشنبه سوری امسال كه توسط اورژانس اصفهان خدمات رسانی شد را 34 نفر اعلام كرد و افزود: از این تعداد چهار مورد در بیمارستان بستری و 30 مورد بصورت سرپایی درمان شدند.
رئیس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی اصفهان اضافه كرد: سه نفر از حادثه دیدگان به دلیل سوختگی در بیمارستان امام سوی كاظم ( سوانح سوختگی) اصفهان بستری شدند كه 2 نفر از شهرستان كاشان و یك نفر از شهرستان فلاورجان هستند.
وی تصریح كرد : یك نفر از شهر وزوان از توابع شهرستان شاهین شهر و میمه نیز به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه چشم در بیمارستان فیض اصفهان بستری شد.
راستین با بیان این كه خوشبختانه شهرستان اصفهان در پایان امسال چهارشنبه شب آرامی را پشت سر گذاشت، اظهارداشت: هیچ مورد مجروح و مصدوم مرتبط با چهارشنبه سوری در شهرستان اصفهان به ثبت نرسید.
وی افزایش آگاهی مردم در پی ارائه نكات آموزشی به شهروندان از سوی نهادهای خدمات رسان از جمله اورژانس و دانشگاه علوم پزشكی و فعالیت خوب رسانه ها در آگاهی بخشی به جامعه نسبت به خطرات و عواقب ساخت و استفاده از مواد محترقه در چهارشنبه سوری را از جمله دلایل كاهش این حوادث بیان كرد.
/6026/2093