۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۸:۵۹
کد خبر: 83249500
T T
۰ نفر
سیلاب در برخی محلات شمالی گنبد به داخل خانه ها نفوذ كرد

گنبدكاووس - ایرنا - با تداوم طغیان رودخانه گرگانرود و ورود آب ناشی از آن از چند منطقه به داخل شهر گنبد، اظهارات ساكنین برخی از مناطق شمالی این شهر حاكی از ورود آب به داخل منازل است.

مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا در صبح روز چهارشنبه، حاكی از افزایش حجم آب ورودی به داخل شهر نسبت به اواخر شب گذشته است و هم اینك آب، خیابان امام خمینی شمالی از محدوده خیابان كمینه به سمت شمال شهر را به صورت كامل فرا گرفته و امكان تردد برای خودروهای كوچك از این مسیر به سمت محله آخوند آباد و پل خروجی این شهر فراهم نیست.
آب ورودی به شهر در این قسمت در حال وارد شدن به خیابان كمینه است و برخی ساكنین این منطقه در محدوده خیابان فردوسی شمالی از ورود آب به داخل منازل خود خبر دادند.
اطلاعات مردمی گویای ورود آب به منازل مردم در قسمت های انتهایی خیابان ملانفس گنبد، بویژه كوچه فرعی آن به سمت حریم رودخانه گرگانرود است.
با توجه به اطلاع رسانی هایی انجام شده، ساكنین گنبدی حاشیه رودخانه گرگانرود روز گذشته نسبت به تخلیه منازل خود اقدام كرده اند.
مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا از جریان آب رودخانه گرگانرود در محدوده پل گدم آباد حاكی از تداوم شدت جریان آن است و سطح آب نسبت به شب گذشته تفاوت محسوسی نداشته و آب مماس با بدنه پل در حال جریان است.
در عین حال یكی از ساكنین كوچه رحمانیه در محله آخوند آباد گنبدكاووس در حاشیه رودخانه گرگانرود از آغاز كاهش سطح آب در این كوچه خبر داد، كه از شب گذشته آب به این كوچه نفوذ كرده بود.
فرماندار ویژه گنبدكاووس و معاون استاندار گلستان صبح روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در خصوص آخرین وضعیت سیلاب در گنبدكاووس گفت: خوشبختانه نگرانی اصلی كه بحث ورود آب سد گلستان به مناطق مسكونی است برطرف شده و طبق آخرین اطلاعات، هرچند سرریز آب این سد ادامه دارد ولی ارتفاع آب سد نسبت به شب گذشته حدود 20 سانتی متر كاهش داشته و برآوردها گویای میل حجم آب گرگانرود به سمت كاهش است.
وی خاطرنشان كرد: مشكل اصلی در حال حاضر رفع آبگرفتگی خیابان های و كوچه های شهر است كه از صبح امروز نسبت به آن اقدام شده است.
فرماندار ویژه گنبدكاووس با تایید نفوذ آب به داخل منازل در برخی محلات شمالی گنبدكاووس، خاطرنشان كرد: آمار دقیقی در این خصوص فعلا وجود ندارد.
بارش شدید باران در دو روز گذشته و سرریز آب سدهای بوستان و گلستان در مناطق بالادست گنبدكاووس باعث پرآبی رودخانه گرگانرود و در معرض خطر سیل قرار گرفتن شهر گنبدكاووس و روستاهای پایین دست این سد در شرق گلستان شده است.
1860