سيلاب در برخي محلات شمالي گنبد به داخل خانه ها نفوذ كرد

گنبدكاووس - ايرنا - با تداوم طغيان رودخانه گرگانرود و ورود آب ناشي از آن از چند منطقه به داخل شهر گنبد، اظهارات ساكنين برخي از مناطق شمالي اين شهر حاكي از ورود آب به داخل منازل است.

مشاهدات ميداني خبرنگار ايرنا در صبح روز چهارشنبه، حاكي از افزايش حجم آب ورودي به داخل شهر نسبت به اواخر شب گذشته است و هم اينك آب، خيابان امام خميني شمالي از محدوده خيابان كمينه به سمت شمال شهر را به صورت كامل فرا گرفته و امكان تردد براي خودروهاي كوچك از اين مسير به سمت محله آخوند آباد و پل خروجي اين شهر فراهم نيست.
آب ورودي به شهر در اين قسمت در حال وارد شدن به خيابان كمينه است و برخي ساكنين اين منطقه در محدوده خيابان فردوسي شمالي از ورود آب به داخل منازل خود خبر دادند.
اطلاعات مردمي گوياي ورود آب به منازل مردم در قسمت هاي انتهايي خيابان ملانفس گنبد، بويژه كوچه فرعي آن به سمت حريم رودخانه گرگانرود است.
با توجه به اطلاع رساني هايي انجام شده، ساكنين گنبدي حاشيه رودخانه گرگانرود روز گذشته نسبت به تخليه منازل خود اقدام كرده اند.
مشاهدات ميداني خبرنگار ايرنا از جريان آب رودخانه گرگانرود در محدوده پل گدم آباد حاكي از تداوم شدت جريان آن است و سطح آب نسبت به شب گذشته تفاوت محسوسي نداشته و آب مماس با بدنه پل در حال جريان است.
در عين حال يكي از ساكنين كوچه رحمانيه در محله آخوند آباد گنبدكاووس در حاشيه رودخانه گرگانرود از آغاز كاهش سطح آب در اين كوچه خبر داد، كه از شب گذشته آب به اين كوچه نفوذ كرده بود.
فرماندار ويژه گنبدكاووس و معاون استاندار گلستان صبح روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا در خصوص آخرين وضعيت سيلاب در گنبدكاووس گفت: خوشبختانه نگراني اصلي كه بحث ورود آب سد گلستان به مناطق مسكوني است برطرف شده و طبق آخرين اطلاعات، هرچند سرريز آب اين سد ادامه دارد ولي ارتفاع آب سد نسبت به شب گذشته حدود 20 سانتي متر كاهش داشته و برآوردها گوياي ميل حجم آب گرگانرود به سمت كاهش است.
وي خاطرنشان كرد: مشكل اصلي در حال حاضر رفع آبگرفتگي خيابان هاي و كوچه هاي شهر است كه از صبح امروز نسبت به آن اقدام شده است.
فرماندار ويژه گنبدكاووس با تاييد نفوذ آب به داخل منازل در برخي محلات شمالي گنبدكاووس، خاطرنشان كرد: آمار دقيقي در اين خصوص فعلا وجود ندارد.
بارش شديد باران در دو روز گذشته و سرريز آب سدهاي بوستان و گلستان در مناطق بالادست گنبدكاووس باعث پرآبي رودخانه گرگانرود و در معرض خطر سيل قرار گرفتن شهر گنبدكاووس و روستاهاي پايين دست اين سد در شرق گلستان شده است.
1860

سرخط اخبار استان‌ها